zachmurzenie duże
17°
15°
czwartek
Reklama
Urząd Gminy w Herbach
Zwykłe przeoczenie czy brak szacunku?
07 lutego 2017 r. | 17:54
8

Z zażenowaniem przeczytałem porządek obrad XXI sesji Rady Gminy Herby, która odbędzie się w poniedziałek 13 lutego o godz. 14:00 w sali Gminnego Centrum Kultury i Informacji w Herbach. W porządku obrad znalazł się punkt 4., tj. "Sprawozdanie Wójta z wykonania uchwał Rady Gminy i z działalności w okresie międzysesyjnym". Nie wiem czy to jest przeoczenie, czy po prostu brak szacunku dla ś.p. Romana Banducha.

Droga rado, Wójt zmarł 27 stycznia 2017 roku, 1 lutego Komisarz Wyborczy wygasił mu mandat, co jest równoznaczne z rozwiązaniem stosunku pracy z zastępcą Wójta - Iwoną Burek. Kto miałby to sprawozdanie przygotować i przeczytać? Nikt nie ma mandatu do reprezentowania gminy. Po co ten punkt?

porządek obrad rady:
1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
4. Sprawozdanie Wójta z wykonania uchwał Rady Gminy i z działalności w okresie międzysesyjnym.
5. Interpelacje składane przez radnych pisemnie.
6. Podjęcie uchwały w sprawie projektu dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów, prowadzonych przez Gminę Herby, do nowego ustroju szkolnego.
7. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w przedszkolach publicznych prowadzonych przez Gminę Herby.
8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany statutu Domu Pomocy Społecznej w Herbach.
9. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości gruntowej w drodze bezprzetargowej.
10. Zapytania i sprawy różne.
11. Odpowiedzi na zapytania.
12. Sprawy organizacyjne, komunikaty i informacje.
13. Zakończenie sesji.

Z pewnością wybiorę się na sesję i być może zapytam Przewodniczącego Rady o wspomnianej sytuacji.

PAWEŁ GĄSIORSKI

BIP UG w Herbach

 8 odpowiedzi na “Zwykłe przeoczenie czy brak szacunku?”

 1. Marek pisze:

  Przepisane z porządku poprzednie sesji ?

 2. Jarecki pisze:

  za takiego babola ktoś powinien ponieść konsekwencje

 3. Lolo pisze:

  Chopek ale jesteś w plecy. Nic nie wiesz i jeszcze swoją niewiedza wprowadzasz w błąd innych…

 4. Ktoś pisze:

  Może czas sie zastanowić ile to trzeba mieć czasu zeby ciagle pisac te paszkwile , ta stronę należałoby usunąć , a piszącego posty zamknąć. Sam sobie wypisuje komentarze pod postami obrażając juz chyba wszystkich, którzy pracują w gminie , odpuść człowieku. Prowadzisz podobne strony we wszystkich okolicznych gminach, wszyscy cię znają , jak ci nie wstyd.

 5. mieszkaniec pisze:

  Jednej rzeczy nie rozumiem….sa tacy ludzie którzy zrobią ze wszystkiego aferę pod przykrywka dobra ogółu….a wystarczyło by kulturalnie zgłosić przeoczenie w urzędzie….to jedynie świadczy o cynizmie i bezczelnosci

  • stary pisze:

   Cynizm to raczej ze strony osoby która pod zaproszeniem się podpisała.Problem jest trochę głębszy bo moim zdaniem to zaproszenie na sesję było już napisane za życia Wójta.Świadczy o tym fakt ,że nie ma żadnych odniesień do sytuacji bieżącej.No cóż a Przewodniczący zrobił tylko to co zawsze czyli przystawił pieczątkę,bez refleksji,namysłu ,zastanowienia.Takich sobie samych wybraliśmy

 6. Krystyna pisze:

  Radni w ten sposób okazali brak szacunku dla naszego kochanego wójta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *