bezchmurnie
26°
23°
piątek
Reklama
Urząd Gminy w Herbach
Zlecenia z wolnej ręki dla jednej rodziny na ponad 5 mln zł!
19 marca 2018 r. | 12:48
9

Poseł Tomasz Jaskóła otrzymał odpowiedź z gminy dotyczącą firm BORMAX z Boronowa. Co ciekawe, kwoty za usługi jakie firma Renaty Machoń wykonywała na rzecz gminy, nieco różnią się od tych, które urząd przedstawił w odpowiedzi na mój wniosek. Natomiast firma Zygmunta Machonia, tylko w latach 2010-2012 zrealizowała dla gminy zlecenia na kwotę 1 391 061,67 zł.

Oczywiście, wszystko bez przetargów z wolnej ręki.

Firma Renaty Machoń, według danych przesłanych do Posła Jaskóły, w latach 2012-2017 wykonała zlecenia za 3 659 594,91 zł. Łącznie ta rodzina z gminy od 2010 roku dostała zlecenia na kwotę 5 050 656,58 zł.

Poniżej informacja z gminy w tym zakresie.

PAWEŁ GĄSIORSKI9 odpowiedzi na “Zlecenia z wolnej ręki dla jednej rodziny na ponad 5 mln zł!”

 1. Janusz Malcher pisze:

  Tutaj chyba nie ma czego komentować tylko trzeba to zgłaszać do służb.

 2. Wyborca pisze:

  Panie Jaskóła proszę to sprawdzić!

 3. Gonić Dziadostwo pisze:

  Panie Pawle!
  Ma Pan teraz oręż w ręku. Bierze Pan pismo poprzednie, w którym Wójt twierdzi, że Gmina nie wypłaciła nic firmie Bormax, i pismo od Posła – składa je Pan (oczywiście opisać należy sytuacje) do prokuratury art.271 Dz.U.2017.0.2204 t.j. – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny oraz do NSA.
  Działaj Pan!

 4. BOLEK pisze:

  OJ OJ BĘDZIE SIĘ DZIAŁOOOOO!!!!!!!!!!!!

 5. BOLEK pisze:

  DOBRY TEN INFORMATYK W GMINIE! NIE BYŁO DANYCH A SĄ!!! HA HA.

 6. Banduch pisze:

  Szawle Szawle, dlaczego mnie prześladujesz?

  Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą występnych,
  nie wchodzi na drogę grzeszników i nie siada w kole szyderców,
  lecz ma upodobanie w Prawie Pana, nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą.
  Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc w swoim czasie,
  a liście jego nie więdną: co uczyni, pomyślnie wypada.

 7. Banduch pisze:

  Pawle, Pawle. Zawróć z tej drogi którą idziesz. Czy naprawdę chcesz tak żyć? Nie warto tracić czasu swego życia na sianiu zamentu. Nie zbudujesz na tym nic trwałego bo fundamentem jest niezgoda i nienawiść. A szkoda, jesteś bardzo zdolnym człowiekiem. Masz potężne imperium aż kilkunastu stron internetowych ale łudzisz się jeśli myślisz że jesteś tam „Panem i władcą”. Twoim imperium rządzi niezgoda, nienawiść i głupota. Każdy człowiek , również Ty, tak naprawdę to pragnie tylko jednego: Być kochanym. Skoro jesteś jaki jesteś, to widocznie nigdy nie doświadczyłeś tego uczucia. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość: Bóg cię kocha! A jeśli On cię kocha to ja też. Z miłości więc a nie z nienawiści będę Cię wspierał swoją modlitwą:

  Ojcze nasz, któryś jest w niebie święć się imię Twoje,
  przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi,
  chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy,
  jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wódź nas na pokuszenie,
  ale nas zbaw od złego.Amen.

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

 8. urzytkownik pisze:

  Zorganizujmy się jako mieszkańcy i przestańmy używać wody. My zaoszczędzimy nie będziemy musieli płacić za wodę, gmina nie będzie dokładać do mieszkańców. Eksploatacja infrastruktury wodno kanalizacyjnej to duży koszt. Przy tak małych wartościach przeznaczonych na eksportację, modernizację i rozbudowę sieci niedługo trzeba będzie zakręcić wszystkim wodę.
  Po tych wpisach na pewno Bormax nie będzie wykonywać awarii w Herbach. Ciekawe czy znajdzie się następna firma tańsza i dyspozycyjna. A jak awaria będzie usuwana przez kilka dni to na pewno wtedy dopiero będzie hałas.
  Należy sprawdzić jakie nakłady na sieć Wod-Kan ponosi Wręczyca Wielka, Blachownia, Boronów wtedy porównać do ilości eksploatowanej sieci w Gminie Herby.
  Podsumowując cieszmy się wodą puki leci z kranu bo niedługo będzie wypływać z przerwami. Albo będziemy długo czekać aż znów się pojawi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *