zachmurzenie duże
środa
Reklama
policja.pl
Zatrzymany doniósł na Policjantów
06 września 2017 r. | 09:10
0

Policjanci drogówki zatrzymali do kontroli kierującego BMW, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość. Zgodnie z przysługującym mu prawem odmówił przyjęcia mandatu. Kilka minut po zakończeniu kontroli, skontaktował się z dyżurnym komendy informując, że policjanci, z którymi wcześniej rozmawiał byli pijani.

W sobotę wieczorem w Herbach policjanci drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego BMW, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o 36 km/h. Podczas kontroli okazało się także, że 33-letni mieszkaniec Częstochowy nie posiada przy sobie dowodu rejestracyjnego. pojazdu. Stróże prawa okazali kierowcy wynik pomiaru i poinformowali konsekwencjach za popełnione wykroczenie. Mężczyzna skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił przyjęcia mandatu. Pouczony o skierowaniu wniosku do sądu, odjechał w kierunku Częstochowy. Kilka minut później skontaktował się z dyżurnym informując, że był kontrolowany przez policjantów, znajdujących się pod wpływem alkoholu. Wobec zgłoszonych podejrzeń, stróże prawa zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu. Wynik jednoznacznie wskazał, że funkcjonariusze byli trzeźwy. Teraz 33 – latek odpowie przed sądem za przekroczenie prędkości oraz wywołanie niepotrzebnej czynności fałszywą informacją. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *