pochmurnie
14°
13°
środa
Reklama
Za 39 miesięcy może rozpocząć się budowa obwodnicy Blachowni i Herb
14 maja 2021 r. | 10:06
0

Właśnie została podpisana umowa na wykonanie dokumentacji dla obwodnicy Blachowni i Herb w ciągu drogi krajowej nr 46. Dokumentacja będzie obejmować opracowanie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R), materiałów do wniosku o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy obwodnicy oraz jej uzyskanie.

Umowa ma zostać zrealizowane w terminie 39 miesięcy od daty podpisania umowy. Składają się na to 32 miesiące na wykonanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie potrzebnych decyzji administracyjnych. Pozostałe 7 miesięcy przewidziane jest dla realizacji obowiązków wynikających z procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych.

Usługę projektową, połączoną ze wsparciem zamawiającego na etapie przeprowadzania procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy robót budowlanych, wykona konsorcjum firm TRAKT Sp. z o. o. Sp. K. (lider) oraz TRAKT Sp. z o. o. (partner) za kwotę 3 999 929,25 zł.

Budowa obwodnicy Blachowni i Herb pozwoli na wyprowadzenie ruchu tranzytowego, jaki przejeżdża przez te miejscowości. W przyszłości odcinek ten będzie kluczowy z uwagi na połączenie autostrady A1 z planowaną drogą ekspresową S11. Przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, bowiem w ostatnich lata na tym odcinku dochodziło do licznych zdarzeń drogowych oraz odciąży istniejący układ komunikacyjny. Inwestycja poprawi również komfort i warunki przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego na drodze krajowej nr 46 od Lublińca do Częstochowy. Długość obwodnicy wyniesie ok. 10,8 km. /GDDKiA/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *