pochmurnie
19°
13°
wtorek
Reklama
Z Herbów dojedziesz do Amsterdamu! Flixbus uruchomił nową siatkę połączeń!
16 lipca 2018 r. | 11:51
0

Nowa siatka połączeń FlixBusa, obejmie co najmniej 130 destynacji, w tym około 70 nowych miejscowości w Polsce i 20 za granicą, w tym Herby, z których będzie można dojechać m.in. do Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Opola, Przemyśla, Wiednia, Bratysławy czy Amsterdamu. Bilety na przejazd FlixBusem można kupić na stronie Flixbus i w aplikacji mobilnej, a także w punktach stacjonarnych, m.in. na dworcu autobusowym PKS Częstochowa.

– Nasza nowa siatka połączeń obejmie łącznie co najmniej 130 destynacji w ramach ponad 40 krajowych i międzynarodowych tras. Znajdą się w niej nie tylko największe aglomeracje, takie jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Trójmiasto, lecz także małe miejscowości, dotychczas słabo skomunikowane, jak np. Chorzów, Rybnik czy Cieszyn – komentuje Michał Leman, Dyrektor Zarządzający FlixBus Polska

Nowa siatka połączeń zakłada większą częstotliwość przejazdów z mniejszych, bądź słabiej skomunikowanych miejscowości. Siatka połączeń tworzona przez FlixBusa opiera się na idei węzłów multimodalnych. Centra przesiadkowe FlixBusa znajdą się w Warszawie, Krakowie i we Wrocławiu, skąd pasażerowie w ramach jednego biletu będą mogli przesiąść się i udać w dalszą podróż do wielu miast Polski czy Europy. Idea ta uwzględnia też włączanie do siatki przystanków na lotniskach.

Nowe trasy ze Śląska
W nowej siatce połączeń FlixBusa znalazło się aż 17 miast z województwa śląskiego, w tym: Katowice, Częstochowa, Bielsko-Biała, Bytom, Chorzów, Gliwice, Rybnik, Sosnowiec, Zabrze, Blachownia, Lubliniec, Żory, Cieszyn, Zebrzydowice, Herby, Dobrodzień, Jastrzębie Zdrój. Z regionu dotrzemy bezpośrednio do ponad 70 miast w ramach 19 linii między innymi do Warszawy, Krakowa, Trójmiasta, Nowego Targu czy Zakopanego oraz do kilku europejskich miast takich jak Bratysława, Budapeszt, Wiedeń czy Amsterdam. Dojedziemy również na lotnisko w Pyrzowicach, koło Katowic.

Trasy nowej siatki połączeń FlixBusa są sukcesywnie uruchamiane i włączane na bieżąco do sprzedaży. W ostatnim czasie zielone autobusy zaczęły kursować na nowych trasach: Kraków-Częstochowa, Kraków-Cieszyn, Warszawa-Krynica Morska, Warszawa-Bydgoszcz oraz Kraków-Szczecin. 12 lipca ruszyły 3 kolejne linie: Warszawa-Szczecin, Warszawa-Poznań oraz Warszawa-Rybnik m.in. przez Częstochowę i Katowice. Od 19 lipca natomiast będzie można wyruszyć w podróż na trasie Warszawa-Kielce.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *