zachmurzenie małe
24°
22°
poniedziałek
Reklama
Wybory na Wójta w gminie Herby
21 kwietnia 2017 r. | 11:56
22

Janusz Bartocha (56 lat), Krzysztof Brożyc (58 lat), Iwona Burek (45 lat), Krzysztof Olszewski (40 lat), Krzysztof Pilarz (58 lat) i Jacek Rubik (31 lat) to kandydaci na Wójta gminy Herby w wyborach, które w najbliższą niedzielę odbędą się w całej gminie Herby. Niestety, nauczony doświadczeniem z różnych kampanii wyborczych, muszę przyznać, że kampania w gminie Herby była bardzo słaba. Poza ulotkami i plakatami, praktycznie nie było widać tej kampanii na terenie gminy. W internecie próbował coś zdziałać Jacek Rubik, ale widać było, że robił to bez żadnego profesjonalnego wsparcia. Obok niego tylko Krzysztof Brożyc zarejestrował domenę i postawił "stronę internetową".

Niestety, to za mało, by dotrzeć do internautów. Zasięg ich kampanii był minimalny, a filmiki Rubika chyba nikogo nie przekonały do poparcia jego kandydatury.

Praktycznie bez kampanii wybory próbują wygrać Burek, Bartocha i Pilarz. Kilkanaście plakatów, to zdecydowanie za mało. Dlaczego nie odbyły się liczne spotkania w całej gminie z Mieszkańcami? Dlaczego kandydaci nie próbowali przekonywać osobiście Mieszkańców, by oddali na nich swój głos?

Podobno spotkanie w Lisowie zorganizował Krzysztof Brożyc, ale nie znam szczegółów. Brożyc również promował się za pomocą ulotek i plakatów.

Bądźmy szczerzy. Kampania była słaba, właściwie poza plakatami w niektórych miejscach i ulotkami, to jej nie było. Niemniej jednak, każdy z Was ma swojego kandydata, na którego z pewnością odda swój głos. Najważniejsze jest to, żeby iść na wybory.

Jeżeli miałbym oceniać kandydatów na podstawie przeprowadzonej kampanii, programów wyborczych i przede wszystkim rozmów z licznymi Mieszkańcami, to wskazałbym trzech faworytów. W Herbach o zwycięstwo powalczą Olszewski i Rubik, w Lisowie z pewnością wygra Brożyc. Co z pozostałymi kandydatami? Niewiadoma to Burek, która pewnie w Kalinie i Olszynie zgarnie najwięcej głosów. Pytanie tylko, czy przy takiej pogodzie i niskiej frekwencji, da jej to drugą turę wyborów? Dlaczego drugą turę? Żaden z kandydatów nie osiągnie pułapu poparcia w wysokości 50 proc., dlatego będzie druga tura, która odbędzie się 7 maja.

Trzeba wspomnieć o dość istotnej sprawie. Tylko Iwona Burek ma wsparcie polityczne ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Tylko czy pomoże jej to wygrać wybory? Wątpię, by ludzie ją za to bardziej kochali. Ale wsparcie partii rządzącej zawsze jest ważne.

Wybory już w najbliższą niedzielę. Głosować będziecie mogli w czterech lokalach wyborczych:

- Herby - Gminne Centrum Kultury i Informacji przy ul. Lublinieckiej 31:
Sołectwo Herby: wieś Herby, Pietrzaki, osada Cztery Kopy.

- Olszyna - Szkoła Podstawa w Olszynie przy ul. Szkolnej 4:
Sołectwa Olszyna: wieś Olszyna.

- Lisów - Szkoła Podstawowa w Lisowie przy ul. Szkolnej 2:
Sołectwo Chwostek: wieś Chwostek
przysiółek: Drapacz, Oleksiki, Otrzęsie
Sołectwo Lisów: wieś Lisów
Sołectwo Tanina: wieś Tanina, Braszczok, Kolonia Lisów
przysiółek: Brasowe, Głąby, Łęg, Niwy, Pustkowie, Turza
Sołectwo: Łebki.

- Hadra - Szkoła Podstawowa w Hadrze przy ul. Szkolnej 29:
Sołectwo Hadra: wieś Hadra, Mochała, Kierzki
osada: Piłka.

Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7:00 do godz. 21:00.22 odpowiedzi na “Wybory na Wójta w gminie Herby”

 1. Andrew pisze:

  “Od wyborów, czyli od głosowania zależy nasze i dziatek naszych szczęście lub nieszczęście, dobra lub zła dola naszej gminy…” – oby ludzie poszli na wybory, zaglosowali zgodnie z sumieniem i wybrali kompetentnego kandydata!

  • Tomek pisze:

   Osobiście nie znam żadnego kandydata, ale zagłosuje na Pana Brożyca.
   Dlaczego? Jest to osoba kompetentna i jako jedyny kandydat zorganizował spotkania przedwyborcze z mieszkańcami (Chwostek, Hadra, Herby, Lisów).
   Widać, że mu zależy, inni kandydaci swój kontakt z wyborcami ograniczyli do plakatów i ulotek, teraz liczą na cud. Smutne.

 2. Jacek Skubała pisze:

  Ja cały czas się zastanawiam nad młodym Rubikiem lub Brożycem…

  • Mieszkanka pisze:

   Ja się nic nie zastanawiam, jest dla mnie konkretny kandydat Janusz Bartocha z Lisowa.
   Też mam nadzieję że kto może, pójdzie głosować, by wyrazić swoją wolę.
   Powodzenia!

 3. Xxx pisze:

  Na mieście gadają że któryś z kandydatów chciał spotkanie z mieszkancami zorganizować w naszym “””””Centrum Kultury””” ale nie dostał zgody z gminy.

 4. Prawo i Sprawiedliwość pisze:

  Tylko jedna partia i jeden słuszny kandydat!!!!

 5. Krystyna Olech pisze:

  my z całą rodziną oddamy głos na Krzyśka Pilarza. Krzysiek trzymaj się powodzenia.

 6. ghy pisze:

  Brożyc lub Olszewski

 7. Adam pisze:

  Pan Brożyc miał spotkanie w “Centrum Kultury”w Herbach dnia 19 kwietnia , na które zapraszał………Ja byłem.
  Pan BROŻYC to JEDYNY KANDYDAT na Wójta , który chciał i nie bał się spotkać z mieszkańcami w różnych miejscowościach.Z tego co wiem to były takie spotkania w Hadrze,Chwostku ,Lisowie i Herbach .Byłem na takim spotkaniu i jestem pełen podziwu dla pana Brożyca , jego wiedzy o wszystkim co “dolega” gminie i jej mieszkańcom , jego kultury osobistej , szacunku dla innych i tego co ma zamiar zrobić gdy zostanie Wójtem. Ma po prostu doświadczenie i wiedzę oraz zna się na przepisach . Wielki szacunek dla Pana Brożyca .
  Jestem z Panem i dobrze że ktoś taki startuje .

 8. usia pisze:

  Dla mnie liczy się umiar w gadaniu po próżnicy, hojność w działaniu co jednoznacznie wskazuje na P. Olszewskiego. Powodzenia Panie Krzysztofie!

 9. mieszkaniec-Piotr pisze:

  Powodzenia Panie Krzysztofie , ale KRZYSZTOFIE BROŻYC !!!!!!!!!!!
  Pan mówi z sensem , bo to inni gadają po próżnicy. Może nie wszyscy,ale nie miałem okazji porozmawiać z innymi Kandydatami-nie było innych spotkań jak mi wiadomo. Już na pewno po próżnicy mówi Pan-Pani USIA. Szkoda , że Pan-Pani Usia i inni nie wysłuchali na spotkaniu z mieszkańcami co miał do powiedzenia Pan BROŻYC. Można było zadawać pytania, na które Pan Brożyc odpowiadał rzeczowo nie obiecywał manny z nieba . Powodzenia Panie BROŻYC

 10. usia pisze:

  Ja jednak będę wspierać Pana Olszewskiego do ostatniej chwili bo to w Niego wierzę i przypomnę swój komentarz:
  Na czym polega Wójtostwo w Gminie?
  -Gmina…..
  każdy mieszkaniec wie, że głównymi aspektami „Naszej Wspólnej Gminy” jest rozbudowa i modernizacja istniejących obiektów i dróg oraz sieci kanalizacyjno-wodociągowych.
  -dbałość o edukację….
  co wiemy o szkolnictwie w naszej Gminie?
  Kto, gdzie i czego potrzebuje?
  Oczywiście, że chcemy, możemy i musimy ale rodzi się kolejne pytanie-jaki mamy budżet i z jakich funduszy europejskich możemy skorzystać. Co wniosą nowe zmiany w systemie edukacji uchwalone przez ówczesny rząd?
  -reaktywacja parków, budowa ścieżek rowerowych z prawdziwego zdarzenia, pomoc ludziom starszym poprzez dostępność Urzędu Gminy, wsparcie OSP, oraz szereg innych punktów z powyższej ulotki nasuwają na myśl tego jednego kandydata. Pan Olszewski ma wszelkie predyspozycje aby sprostać założonemu programowi w celu prawidłowego funkcjonowania Gminy bo doskonale wie jak to zrobić. Wiwat Panie Olszewski!!!

 11. Wyborca pisze:

  Myślę ze nie będziemy wiwatować na cześć żadnego Pana Krzysztofa . I cieszę się że to już w niedzielę ..Zakończy się to debatowanie typu: mój jest lepszy od Twojego bo…..

 12. Mieszkaniec pisze:

  Kazdy mial fajne plakaty i ulotki kto zainteresowany losem pieniedzy z naszych podatkow ma swojego kandydata ja popieram czlowieka rodem z Lisowa z dobrej pozadnej rodziny pana Janusza Bartocha Powodzenia!

 13. ghy pisze:

  za chwilę cisza wyborcza 🙂

 14. Nauczyciel pisze:

  Ja też jestem za Panem Januszem Bartocha, to człowiek czynu a nie gadania!

 15. ghy pisze:

  chodźcie głosować!

 16. ziomek pisze:

  Żadnej kampanii nie było. Plakat na słupie to żadna kampania. Ludzie zagłosowali za c iagloscia bo boję się zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *