bezchmurnie
18°
12°
wtorek
Reklama
fot. Magazyn Square
Wybory 2018: Dwie osoby powalczą o fotel Wójta
13 listopada 2017 r. | 12:51
4

Zakończył się pierwszy w historii Herbów sondaż przedwyborczy na Wójta Gminy Herby. Na rok przed planowanymi wyborami samorządowymi, w sondażu wyborczym wystartowało siedmioro kandydatów oraz alternatywa w postaci "kogoś innego". Przez blisko dwa tygodnie oddaliście łącznie 387 głosów. W przyszłorocznych wyborach na Wójta Gminy Herby nie ma zdecydowanego faworyta. W sondażu zwyciężył Przewodniczący Rady Powiatu i były Wójt Jerzy Cyrulik, uzyskując przy tym 35,66 proc. poparcia. Tuż za jego plecami uplasowała się obecna Wójt Iwona Burek z poparciem 34,63 proc. poparcia.

Oznacza to jedno. Za rok prawdopodobnie czeka nas druga tura wyborów na Wójta.

Trzecie miejsce w sondażu zajął Rafał Jureczko, który podczas przedterminowych wyborów w tym roku, wycofał się ze startu. Jureczko może liczyć na 17,31 proc. poparcia.

Pozostali kandydaci nie mają żadnych szans na zwycięstwo. "Ktoś inny" z wymienionych dostałby 5,94 proc. poparcia, Krzysztof Brożyc 4,13 proc., Jacek Rubik 1,81 proc., Krzysztof Pilarz 0,52 proc. i na zerowe poparcie może liczyć Krzysztof Olszewski.

Sondaż wyraźnie pokazuje, że za rok będzie fascynująca walka o fotel Wójta, a wszystko rozstrzygnąć się powinno w drugiej turze.

PAWEŁ GĄSIORSKI

 4 odpowiedzi na “Wybory 2018: Dwie osoby powalczą o fotel Wójta”

 1. Mario pisze:

  Po co nam inny wójt. Pani Burek znakomicie się sprawdza.

 2. Gosc pisze:

  Pani Iwona Burek jest godnym zastępca Sp wójta Romana Banducha.
  Pan Jerzy Cyrulik swój okres jako wójta gminy ma już za sobą. Z Pani Iwony wielu mieszkańców jest zadowolonych i niech tak pozostanie. Innych mam nie potrzeba.

 3. Jacek Skubała pisze:

  A ja nie wiem na kogo zagłosuje

 4. Wyborca pisze:

  Cyrulik może wygrać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *