zachmurzenie duże
14°
11°
czwartek
Reklama
fot. Foreco youtube
Wraca koszmar sprzed kilkunastu miesięcy
12 kwietnia 2018 r. | 10:42
7

Jeden z Mieszkańców gminy Herby napisał do mnie wiadomość dotyczącą firmy Makpol Recykling sp. z o.o. dotyczącą budowy hali magazynowo-produkcyjnej i uruchomienia linii produkcji paliw alternatywnych w Herbach. Pamiętajcie, jak jeszcze kilkanaście miesięcy temu Mieszkańcy byli przeciwni podobnej inwestycji? Koszmar wraca...

Starostwo przeprowadza kontrole która wykazuje nieprawidłowości, właściciel sobie kpi z urzędników i nic nie robi żeby nieprawidłowości usunąć. Starostwo nie potrafi wyegzekwować pozwolenia które samo wydało. A teraz ten sam przedsiębiorca kupił 2 działki i chce postawić halę 1500 m2 i nowa linia technologiczną. Ogłoszenie wisi w gminie na tablicy ale pomimo iż gmina wie że my jako mieszkańcy mamy już problem z tymi śmieciarzami bo im to zgłaszaliśmy, zamiast nas powiadomić liczą że znowu cichutko przecina temat bez protestów. Za chwilę mieszkańcy Herb obudzą się z wysypiskiem śmieci w centrum..duch Banducha wiecznie żywy - napisał do mnie Mieszkaniec.

Czas sprawę nagłośnić.

Czy chcecie kolejnego "truciciela" mieć u siebie w gminie?

PAWEŁ GĄSIORSKI7 odpowiedzi na “Wraca koszmar sprzed kilkunastu miesięcy”

 1. Janusz Malcher pisze:

  Mam nadzieję, że wójt to zablokuje?

  5
  2
 2. Wyborca pisze:

  tam są za duże powiązania i nic z tym nie zrobi

  2
  3
 3. Joanna pisze:

  Sprawa jest bardzo prosta. Dopóki firma nie przywróci działalności do stanu zgodnego z Decyzją pozwolenie na działalność powinno zostać cofniete. Tylko tak jak widac mozna wyegzekwoac przestrzeganie przepisow. Nie wyobrazam sobie zeby Srarostwo moglo wydac w tej chwili nowa decyzje zezwakakaca na zwiększenie dotychczasowej działalności jeżeli firma nie wywiązała się z nakazów kontroli!! W tej sytuacji sprawa będzie jasną czyje interesy reprezentują władzę samorządowe…nas mieszkańców i wyborców czy biznesmena

  3
  3
 4. BOLEK pisze:

  WÓJT NA SWOIM TERYTORIUM JEST PANEM I WŁADCĄ !!! ANI POWIAT ANI WOJEWODA (SĄ OGRANICZENIA) nikt mu nie podskoczy) to gwarantuje prawo !!! CHYBA ŻE WÓJT PRZEKROCZY PRAWO! ALE CZY TA FIRMA SIĘ ROZBUDUJE CZY NIE? TO ZALEŻY OD WÓJTA.

  3
  3
  • xyz pisze:

   Joanna i Bolek – proponuje wpierw zapoznać się z ustawami, a nie klapać ozorami co ślina na język przyniesie. Też uważam, że ta firma powinna zniknąć z krajobrazu Gminy, ale czym innym jest mieć zdanie a czym innym jest klepać o odpowiedzialności nie mają podstawowej wiedzy w temacie prawa. Po waszych wpisach widać, że nie macie zielonego pojęcia o prowadzeniu działalności i oddziaływaniu firmy na środowisko. Jest wam zupełnie obce prawo środowiskowe, zakres uprawnień i decyzyjność poszczególnych organów. Proponuje wpierw zapoznać się jakie uprawnienia w tym zakresie ma Wójt, Starostwo, a przede wszystkim Marszałek Województwa. Zachęcam do zapoznania się na temat pozwolenia zintegrwanego – kto wydaje itd.

   3
   4
 5. Joanna pisze:

  Xyz … nauka czytania że zrozumieniem jak widzę jest Ci obcą.. Decyzję o przetwarzaniu materiałów niebezpiecznych wydało Starostwo Powiatowe w Lublincu. Określili ono zasady zgodnie z którymi działalność tą powinna być prowadzona. Min ograniczenia w zakresie ilości gromadzonych odpadów i sposobu ich przechowywania. Kontrola wykazała że zapisy Decyzji nie są przestrzegane. Skoro zatem Decyzję Starostwo wydało A firma się do niej nie stosuje, Starostwo ma pełne prawo ja cofnąć. Wójt ma pełne prawo zwrócić się o sporządzenie oceny środowiskowej. Na jej podstawie można wykazać czy dana działalność będzie i jeżeli tak to jakie negatywne wpływy na środowisko. Na tej podstawie może wydać negatywną opinię dla inwestycji..A co za tym idzie urazić swój sprzeciw. Starostwo powinno ja przed wydaniem Decyzji uwzględnić. Istotnym jest że poprzedni wójt nie wystąpił w ogóle o ocenę środowiskową uznając widać że przetwarzanie materiałów niebezpiecznych kilkaset metrów od budynków mieszkalnych mi Komu nie zaszkodzi. Nasi samorządowcy są świadomi sprzeciwu mieszkańców i żaden nie może powiedzieć że nie wiedział. Oni są naszymi reprezentantami, my ich wybieramy podobnie jak wójta. Powinni zatem nas reprezentować, uwzględniać nasz głos i przekazać go dalej. Jeżeli ktoś plecie to tylko ty próbując wmówić że wójt nic nie może, Starostwo nic nie może.. otóż mogą! Pytanie czy chcą?? Już na chwilę o cena mają wystarczająco dużo powodów żeby podjąć stanowcze dzialania

  5
  1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *