zachmurzenie małe
19°
15°
czwartek
Reklama
Wojskowe gry terenowe w Kokotku
07 listopada 2022 r. | 11:09
0

W piątek 11 listopada w Kokotku odbędą się wojskowe gry terenowe organizowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Wojskowe gry terenowe to zawody społeczno-obronne, które będą zlokalizowane wokół jednostek wojskowych, miejsc pamięci oraz skwerów i placów miast. Zawody odbędą się w każdym województwie - po jednej grze na województwo. Celem tak pomyślanej zabawy jest promowanie postaw patriotycznych i obronnych, przeżycie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w połączeniu z dbałością o zdrowie społeczeństwa oraz promocją służby wojskowej. Będzie to czas spędzony na wojskowej rywalizacji, a jednocześnie świetny sposób na uczczenie Biało-Czerwonej🇵🇱. Gwarantujemy dobrą zabawę i zapewnimy wojskowe wyżywienie.

Wśród konkurencji zaplanowano m.in. naukę maskowania, składania i rozkładania broni, rzutu granatem czy budowy schronienia. Niemniej żadna z gier nie będzie taka sama - będą różnić się między sobą w zależności od miejsca ich przeprowadzenia. Również tego dnia spotkacie na trasie gry terenowej m.in. mistrzów olimpijskich w sztafecie 4x400, szer. Igę Baugmart – Witan, szer. Kajetana Duszyńskiego czy mistrza Europy w boksie szer. Mateusza Masternaka, z którymi będziecie mogli odbyć trening.
Konkurencje w ramach wojskowych gier terenowych będą miały charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny to maksymalnie 5-osobowe grupy. Mogą to być grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, rodziny. Udział drużyn jest całkowicie bezpłatny. Jedyne co trzeba zrobić przed startem, to zarejestrować się.
Rejestracja zespołów odbędzie się telefonicznie lub mailowo i potrwa do 11 listopada br.

W woj. śląskim koordynatorem jest
ppłk Jacek ZAWADA
tel. 032 261 124 220, 694 467 372,
mail: ja.zawada@ron.mil.pl

Początek o godzinie 10.00, bez względu na warunki atmosferyczne. Z uwagi na temperaturę, ale i uwzględniając charakter zawodów, warto zadbać o odpowiedni ubiór (sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki). Koniec zawodów jest planowany o godz. 16:00.

Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom. Wojskowym grom terenowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, w tym poczęstunek w formie wojskowej grochówki. Za organizację gier odpowiada Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji we współpracy z lokalnymi jednostkami wojskowymi jak również z Centralnym Wojskowym Klubem Sportowym i Radą ds. Kobiet RON. /ŚlUW/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *