zachmurzenie małe
22°
21°
poniedziałek
Reklama
yt
Wójcie: Czym ludzie mają dojechać do pracy?
07 lutego 2018 r. | 11:40
12

Tylko 11. kursów w ciągu dnia na linii Lubliniec - Częstochowa. Mieszkańcy, którzy mieszkają blisko DK46, mają tylko niewielki wybór związany z dojazdem do szkoły czy pracy. Tego problemu nie mają Mieszkańcy sąsiednich sołectw z gminy Herby, bo tam autobusy nie jeżdżą wcale.

Problem jest taki, że po bankructwie PKS Lubliniec, a właściwie w jego trakcie, Wójt Gminy Herby - Iwona Burek, nie zrobiła nic, by zapewnić transport publiczny (zgodnie z ustawą) na terenie gminy Herby.

Według moich ustaleń, w najbliższych dniach ma zostać zorganizowane spotkanie z Prezesem PKS Częstochowa, który bardzo chętnie zajmie się transportem publicznym na terenie gminy Herby. Kwestia pieniędzy.

Poniżej obowiązujący rozkład jazdy Sigma Bus na terenie gminy Herby.

PAWEŁ GĄSIORSKI12 odpowiedzi na “Wójcie: Czym ludzie mają dojechać do pracy?”

 1. Janusz Malcher pisze:

  może wójt Iwona odpowie?

 2. Wyborca pisze:

  Są prowadzone rozmowy z jakimś przewoźnikiem?

 3. Katarzyna40 pisze:

  Mam pytanie co mają zrobić mieszkańcy takich wsi jak Hadra ,Mochała? czy bus nie może przejechać z Lisowa przez te wsie i jechać do Koszecina ?to takie proste się wydaje a jednak gdzieś jest problem.

 4. MARIo pisze:

  Chce zauważyć że wina nie utrzymania połączeń leży po stronie Starosty Powiatowego , a nie naszej Pani Wójt. Mamy pierwszego porządnego Wójta który robi i nie tworzy jakichś cudownych aferalnych wynalazków o których potem gazety piszą

  • Janusz Malcher pisze:

   Co ty gadasz? Za transport zbiorowy na terenie naszej gminy odpowiedzialny jest Wójt. Trąbią o tym w telewizji i inne gminy obok nas taki transport już zapewniają albo będą zaraz zapewniać. Co ma starosta do transportu na terenie Herb?

  • Janusz Malcher pisze:

   Zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 4 ustawy o samorządzie gminnym sprawy lokalnego transportu zbiorowego należą do zadań własnych gminy. W zależności od charakteru jednostki samorządu terytorialnego mogą one obejmować różnorodne spektrum działań – poprzestania na regulacji niektórych aspektów działania przewoźników prywatnych, przez organizowanie pojedynczych linii autobusowych, aż po konieczność zarządzania skomplikowaną strukturą obejmującą wiele rodzajów środków transportu.
   http://prawodlasamorzadu.pl/2017-02-28-bezplatna-komunikacja-publiczna-w-gminie

 5. BOLEK pisze:

  DZIŚ JECHAŁEM SIGMA BUS TŁOK Z……Y SĄ FERIE A CO BĘDZIE JAK FERIE SIĘ SKOŃCZĄ? i podpowiadam że bus nie może zabrać więcej osób niż ma miejsc siedzących ludzie zostaną na przystankach? znając życie kierowca zabierze do konserwy wszystkich a w razie :w: kto odpowie?

 6. Mieszkaniec pisze:

  Taka strona potrzebna byla by dla gminy kochanowice….

 7. Katarzyna40 pisze:

  Za chwilę koniec ferii i czym młodzież na dojechać do szkół?mamy 21 wiek a problem jak w średniowieczu,kogo mamy błagać o pomoc ?

 8. Stefcia pisze:

  Nie ma takiej możliwości żeby wszyscy potrzebujący zmieścili się do busa w godzinach szczytu. Już dzisiaj rano był problem. Brak myślenia i przewidywania. Już w grudniu nie było wiadomo czy PKS Lubliniec wyjedzie w styczniu. I przez ten czas nikt niczego nie zrobił. Tylko spotkania i narady nie wnoszące niczego nowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *