zachmurzenie umiarkowane
16°
13°
piątek
Reklama
Włamywacz z Herbów trafił do aresztu
20 kwietnia 2017 r. | 20:33
0

W ręce śledczych wpadł mężczyzna podejrzany o kilka włamań na terenie Herbów. 19-latek włamał się do budynków mieszkalnych, szkoły oraz biblioteki. Rabuś powybijał szyby, skradł laptopa i pieniądze Decyzją sądu, najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Zatrzymany włamywacz w policyjnym areszcie.

W miniony czwartek, dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Herbach powiadomił lublinieckich policjantów o włamaniu do znajdujących się na terenie placówki budynków mieszkalnych. Spłoszony sprawca nie zdążył dokonać kradzieży. Dwa dni później, w niedzielę, policjanci przyjęli zgłoszenie o włamaniu do gimnazjum i biblioteki w Herbach. Bandyta wybił w szkole kilka okien, splądrował pomieszczenia kuchenne i uszkodził znajdujące się tam artykuły spożywcze. Następnie po wybiciu szyby w oknie dostał się do pomieszczeń Gminnej Biblioteki Publicznej, skąd dokonał kradzieży laptopa i pieniędzy. Wyznaczeni do prowadzenia sprawy śledczy rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Uzyskane informacje i zabezpieczone ślady pozwoliły na ustalenie tożsamości i zatrzymanie włamywacza, którym okazał się 19-letni mieszkaniec Świebodzina. W niedzielę po południu młody człowiek trafił do policyjnego aresztu. Po przedstawieniu zarzutów, decyzją sędziego został tymczasowego aresztowany. Kryminalni ustalają teraz czy nie popełnił także innych przestępstw. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *