pochmurnie
19°
13°
wtorek
Reklama
Wciąż kilkaset domów w gminie bez prądu
20 kwietnia 2017 r. | 15:37
0

Nadal kilkaset domostw, głównie w Lisowie, Taninie, Łebkach, Stasiowe i Braszczoku nie ma prądu. Najpóźniej dziś do godz. 21.00 prąd popłynie do wszystkich odbiorców, choć nie wykluczone, że mogą się zdarzyć pojedyncze przypadki (dotyczące linii niskiego napięcia), że naprawy potrwają nieco dłużej.

Z informacji przedstawionej dzisiaj przez dyrektora częstochowskiego oddziału Tauron – Dystrybucja S.A. Janusza Pisarka wynika, że choć w terenie pracuje bez przerwy 59 brygad remontowych, w dalszym ciągu 319 stacji transformatorowych pozbawionych jest napięcia. Biorąc pod uwagę, że w środę rano uszkodzonych było 1800 stacji, w ciągu 24 godzin energetycy dokonali istotnego postępu. O ponad połowę zmniejszyła się także liczba odbiorców pozbawionych energii elektrycznej. Wczoraj o godz. 8.00 było ich około 40 tys., zaś dzisiaj niespełna 19 tys.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *