pochmurnie
14°
13°
środa
Reklama
fot. adobe stock
W Lublińcu powstał Punkt szczepień masowych
07 kwietnia 2021 r. | 12:05
0

Powiat Lubliniecki utworzył punkt szczepień masowych (PSM). Znajduje się on w budynku Powiatowego Centrum Usług Społecznych w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 9. To już drugi punkt utworzony przez Powiat. Jako pierwszy powstał punkt przy Szpitalu Powiatowym w Lublińcu będącym szpitalem węzłowym. W razie konieczności utworzony zostanie kolejny punkt szczepień na hali sportowej w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza.

Samorząd powiatowy tworzy takie punkty w związku ze spodziewanym zwiększeniem dostaw szczepionek i umożliwieniem kwalifikacji do szczepień pielęgniarkom, ratownikom medycznym i fizjoterapeutom.

Jak poinformował dyrektor Szpitala Powiatowego w Lublińcu Włodzimierz Charchuła – uproszczony sposób kwalifikacji i tworzone nowe punkty szczepień pozwolą na wykonywanie przez zespół medyczny szpitala co najmniej 300 szczepień dziennie. /Starostwo Powiatowe w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *