bezchmurnie
16°
15°
poniedziałek
Reklama
fot. internet
W Herbach chcą przetwarzać oleje i tłuszcze!
14 maja 2018 r. | 10:47
6

Urząd Gminy Herby poinformował, że firma Eko-Jura z Herbów wystąpiła do gminy z wnioskiem o budowę instalacji do przetwarzania olejów z separatorów ropopochodnych i tłuszczu zlokalizowanej w Herbach przy ul. Lublinieckiej 1A.

Separatory substancji ropopochodnych przeznaczone są do oczyszczania wód opadowych, roztopowych i poprocesowych pochodzących z terenów, na których w sposób ciągły występuje zagrożenie skażenia ziemi lub odbiorników wodnych substancjami ropopochodnymi takimi, jak: benzyna, oleje mineralne, rozpuszczalniki, itp.

Separatory tłuszczu / olejów stosuje się w restauracjach, barach, stołówkach, kuchniach, masarniach oraz w zakładach mięsnych i przetwórstwa spożywczego.

Szczegóły znajdziecie w obwieszczeniu poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “W Herbach chcą przetwarzać oleje i tłuszcze!”

 1. Janusz Malcher pisze:

  Co z tym zrobi wójt? pozwoli na to?

  1
  3
 2. Ja pisze:

  Biorąc pod uwagę to że właśnie taki charakter ma działalność firmy która już od lat się tym zajmuje pewnie tak. Czy posiadasz informację o negatywnym wpływie takich instalacji na środowisko? Osobiście nie słyszałem ale nie mam zbyt wielkiej wiedzy w tej dziedzinie.

  13
  1
 3. Mieszkaniec pisze:

  Mam nadzieje że to nie bedzie 2 Makpol

  2
  1
 4. Ja pisze:

  Super…z jednej strony będzie smiwrdzial napił z drugiej strony ekojura..brakuje jeszcze fermy drobiu na Kalinie j bedziemy mieli trojkat smrodu gdzie z czasem wyginiw zycie no kto będzie chciał mieszkać w smrodzie

  1
  11
 5. Ja pisze:

  Super…z jednej strony będzie smiwrdzial Makpol z drugiej strony ekojura..brakuje jeszcze fermy drobiu na Kalinie i bedziemy mieli trojkat smrodu gdzie z czasem wyginie zycie bo kto będzie chciał mieszkać w smrodzie

  1
  11
 6. Ja pisze:

  Proszę się nie pokazywać pod mój Nick 🙂 “Ja” funkjonuję tutaj od dłuższego czasu. Poza tym Ekojura funkcjonuje pod adresem Lubliniecka 1 w Herbach chyba z 10 lat. I właśnie tam zajmuje się czyszczeniem separatorów.

  11
  2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *