zachmurzenie małe
23°
22°
poniedziałek
Reklama
Urząd “nagle” niszczy dokumenty
21 marca 2018 r. | 11:42
45

Bardzo dziwne rzeczy dzieją się w Urzędzie Gminy Herby. Urząd nagle zaczyna niszczyć dokumenty, nie udostępnia faktur. Tylko po co to wszystko? Chodzi o dwie firmy, mianowicie o firmę Bormax Zygmunt Machoń i Bormax Renata Machoń z Boronowa, które z wolnej ręki otrzymali zamówienia na ponad 5 mln zł w latach 2010-2017.

Gdy zacząłem się interesować firmą Bormax...nagle w grudniu 2017 roku urząd zniszczył dokumenty dotyczące m.in. tej firmy. Co ciekawe, do tej pory nie było takiej praktyki. Zostały zniszczone dokumenty za lata 1990-2011. A za 2012 roku poszły do archiwum...i nie zostaną mi udostępnione.

Ciekawe rzeczy dzieją się w gminie Herby za czasów rządów Iwony Burek.

PAWEŁ GĄSIORSKI45 odpowiedzi na “Urząd “nagle” niszczy dokumenty”

 1. Janusz Malcher pisze:

  coraz bliżej CBA w Herbach

  1
  1
 2. Wyborca pisze:

  Czemu poseł Gawron z tym nic nie robi?

  1
  1
 3. BOLEK pisze:

  BANDUCH CIEBIE WSZĘDZIE PEŁNO I WSZĘDZIE TRUJESZ!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Banduch pisze:

  Szawle Szawle, dlaczego mnie prześladujesz?

  „Mężowie, dokąd będziecie sercem ociężali?
  Czemu kochacie marność i szukacie kłamstwa?
  Wiedzcie, że Pan mi okazuje cudownie swą łaskę,
  Pan mnie wysłuchuje, ilekroć Go wzywam.
  Zadrżyjcie i nie grzeszcie, rozważcie na swych łożach i zamilknijcie!”
  Ps 4, 3-5

 5. Wyborca1 pisze:

  Czy pan redaktor nie ma lepszych rzeczy do roboty?? Chyba nie ma pan wlasnego życia ani zawodowego ani prywatnego… Żal pana, redaktorek od siedmiu boleści

  4
  1
 6. Ja pisze:

  A gdzie mój wczorajszy komentarz Szanowny Panie Redaktorze?

  3
  1
 7. Robert pisze:

  Widocznie nie znosi dobrze krytyki .
  Dobry jest hahaha

 8. Ja pisze:

  Biorąc pod uwagę co dzieje się we wszystkich przyległych gminach o których Pan Gąsiorski prowadzi portale, szczegolnie ilosć “skandali” dziś okopię dom, a do fosy wpuszczę krokodyle.

  4
  1
 9. Wyborca pisze:

  Dziwi mnie fakt że gmina daje sobie wejść na głowe takiej osobie jak redaktor tych artykułów i wogole mu udostępnia jakiekolwiek dokumenty. Uczepil sie tej gminy jak rzep d*py chociaz jego gmina jest Blachownia

  4
  1
 10. Ja pisze:

  Najlepiej “wygooglać” sobie PGMOBILE Sp. z o.o. To da obraz działalności Pana Gąsiorskiego.

  3
  1
 11. BOLEK pisze:

  JASNE BO WIEŚNIAKI MAŁO KUMAJĄ CO SIĘ DA ZAMIEŚĆ POD DYWAN TO DOBRZE! ALE DOBRZE ŻE ZNAJDZIE SIĘ KILKU KUMATYCH ! KTÓRZY WYPOMPUJĄ GÓWNO NA POWIERZCHNIE!!!!.

 12. Ja pisze:

  Kumatych? Czy jest choć jeden dowód? Póki co same oskarżenia. A Ty Bolku co wiesz na temat uprzepisow dotyczacych usług z tw. “wolnej reki”? Kiedy gmina złożyła wniosek do archiwum o niszczenie dokumentów? Miała do tego prawo?

 13. Ja pisze:

  Wygooglaj sobie “bloger z cisia” szanowny Panie Kumaty Bolku.

  • BOLEK pisze:

   SPRAWDZIŁEM NO! MASZ RACJĘ PRZEGIOŁ PAŁĘ ! TERAZ BĘDZIE UWAŻAŁ ALE MUSI BYĆ KTOŚ TAKI !BO KTOŚ KOGOŚ MUSI PILNOWAĆ!

 14. Banduch pisze:

  Jak miło jest spotkać tylu darzących się miłością ludzi. Widzę że bez modlitwy się tu nie obejdzie. No to za was wszystkich, o pokój i dobro w waszych sercach:

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

 15. BOLEK pisze:

  BANDUCH TO JEST DLA MNIE TO CO TY ROBISZ TO JEST !!!PROFANACJA!!!

 16. BOLEK pisze:

  NIE MÓWIĘ ŻE JESTEM KUMATY! NIE BLOGUJE A TY PANIE (JA) ODEZWIESZ SIĘ RAZ NA JAKIŚ CZAS I PISZESZ BEZ SENSU I TYLKO CO POTRAFISZ TO SIĘ CZEPIAĆ!!!!!!!!!!!!!!.

 17. Banduch pisze:

  No cóż, daję ci po prostu więcej czasu na zastanowienie się nad swoim życiem. W ciszy można wiele usłyszeć…. A jeśli jest prawdą że podobno chętnie ze mną “konwersujesz” to naucz się nie “krzyczeć” czyli pisz normalną czcionką (nie tylko z dużej litery) i starannie po polsku, z właściwą interpunkcją, żebym mógł lepiej Cię zrozumieć. Co do modlitwy to jest mi przykro że nazywasz to czepianiem. Modlitwa nikomu nie zaszkodzi a “Bolkowi” z pewnością pomoże być naprawdę sobą bez udawania kogoś innego. Słowo pisane ma to do siebie że można je spokojnie przeanalizować panie….Pawle. Odwagi! Nie jesteś sam! Bóg Cię kocha!

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

 18. Ka pisze:

  W moich wypowiedziach główne zarzuty dotyczą sposobu rozliczania gminy. Była policja skarbowa w gminie? Znalazła coś? Jeśli nie, to może pora odczepić się. Jaki sens ma szkalowanie każdej władzy w każdej gminie w której działa Pan Gąsiorski? Ma narzędzia? Niech zbierze dowodý na to że coś jest nie tak i doprowadzi sprawę do końca. Każdy jego artykuł stawia kilka tez i mnóstwo niedomówień. A mnie interesuje co będzie na końcu. Jeśli okaże się że ma rację to chwała mu I część. Na razie skłócił nie tylko Cisie. Jeśli znajdzie dowody rozliczymy wójta w następnych wyborach. Ale niech to będą konkrety A nie takie bździny jak w tych artykułach.

  • Banduch pisze:

   Dla pana Pawła nasze pisanie to ‘woda na jego młyn”. Jeśli jesteś człowiekiem dobrej woli to proszę przyłącz się do mojej modlitwy. Nie znam lepszego sposobu na wszelkie zło tego świata jak modlitwa więc zapraszam:

   Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

 19. Ja pisze:

  Poza tym tytuł sugeruje że dzieją się jakieś nieprawidłowości. Dokumenty zostały zniszczone zgodnie z prawem. Postępowanie zgodnie z prawem wydaje się dziwne autorowi? Dziwne…
  Mam żal że o sprawach naszej gminy pisze osoba która daleka jest od rzetelnego dziennikarstwa. Nie jest bezstronna. I te wszystkie sugestie… Konkretne dowody. Wtedy tacy ludzie jak Ja, BOLEK, Wyborca będziemy mogli sami to ocenić i zająć stanowisko. Na razie tylko oczerniani są wszyscy z Urzędu gminy za nazwisko, bo z Olszyny albo bo Gąsiorskiemu się coś dziwne wydaje. W taki sposób tworzy się coś co nazywa się dezinformacją. Na czyje zlecenie? Może autor czerpie korzyści od potencjalnych rywali obecnych rządzących? Do czego to doprowadzi? Kocham tą gminę bo tu się wychowałem i tu mieszkam. Środowisko u nas takie jak napisał BOLEK. Mieszane. Po co ktoś z Cisia (z szacunkiem dla jego pozostałych mieszkańców) ktoś dodatkowo nam miesza?

  • Banduch pisze:

   Sprawa jest banalnie prosta. Żeby komuś opłacało się prowadzić stronę internetową (czytaj – mieć z tego zysk finansowy np. z reklam) trzeba zapewnić jej oglądalność czyli poszukać tematów najlepiej drażliwych i chętni się sami znajdą. Im więcej osób ją odwiedza tym większy zysk ma pan Paweł. Dlatego ja szczerze się modlę o przemianę jego serca bo to co robi, krzywdzi wielu ludzi. Czy ktoś mi pomoże?

   Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

  • Wyborca pisze:

   Dziwne jest to, że nagle są niszczone dokumenty po publikacjach na temat jednej firmy

 20. Ja pisze:

  Być może w przyszłości tak będzie. Na razie nie ma tu żadnych reklam. Ale przyznam szczerze że nabijamy liczbę odwiedzin więc po części działamy na korzyść Pana Gąsiorskiego. A co do słowa pisanego przyznaję Ci rację. Moja analiza jest chyba zbieżna z Twoją. Pozdrawiam serdecznie.

 21. xyz pisze:

  Czy wy naprawdę nie widzicie że macie do czynienia z chorym umysłem ?. Dobrze, że Urząd zaczyna powoli zdawać sobie z tego sprawę. Ja na miejscu Pani Wójt już dawno zaangażowałbym prawnika w te sprawę, jak raz drugi zapłaci na cele charytatywne za bezpodstawne szkalowanie i szczucie to może zrozumie. Wszak nic tak nie trafia jak myśl o pustym portfelu.

  • Wyborca pisze:

   a tobie ile wójt płaci za pisanie tych pierdół?

   • Ja pisze:

    To nie są pierdoły. Ludzie w urzędzie zamiast pracować co chwila zbierają dokumenty dla jakiegoś oszołoma zasypujacego gminę zapytaniami, któremu coś się wydaje,

   • Ja pisze:

    Poza tym na Cisiu ludzie się już na nim poznali. I na naszą gminę przyjdzie czas. Gorzej gdy takie jak Ty ameby intelektualne uwierzą w te brednie Gąsiorskiego.

 22. Ja pisze:

  Ja widzę. Aby nie być jak Gąsiorski staram się ukierunkować czytających którzy tego jeszcze nie wiedzą. Cieszę się że podzielasz mój pogląd. Nie zamierzam mu odpuszczać. Mam nadzieje że mogę na Ciebie liczyć bo jesteś po “właściwej stronie mocy”

 23. Banduch pisze:

  “Złego” nic tak nie denerwuje jak modlitwa. Naprawdę. Dlatego robię to co robię. Może komuś wydaje się to banalne, śmieszne czy irytujące. Może ktoś się po prostu wstydzi modlić i to publicznie. Tak, modlitwa jest darem ale też zadaniem, i to wcale nie łatwym. Wytrwałości życzę. Z Bogiem. Dobrej i spokojnej nocy.

 24. Ja pisze:

  Wzajemnie. Pozdrawiam Cię serdecznie.

 25. Banduch pisze:

  Pawle, Pawle. Zawróć z tej drogi którą idziesz. Czy naprawdę chcesz tak żyć? Nie warto tracić czasu swego życia na sianiu zamentu. Nie zbudujesz na tym nic trwałego bo fundamentem jest niezgoda i nienawiść. A szkoda, jesteś bardzo zdolnym człowiekiem. Masz potężne imperium aż kilkunastu stron internetowych ale łudzisz się jeśli myślisz że jesteś tam „Panem i władcą”. Twoim imperium rządzi niezgoda, nienawiść i głupota. Każdy człowiek , również Ty, tak naprawdę to pragnie tylko jednego: Być kochanym. Skoro jesteś jaki jesteś, to widocznie nigdy nie doświadczyłeś tego uczucia. Mam dla Ciebie dobrą wiadomość: Bóg cię kocha! A jeśli On cię kocha to ja też. Z miłości więc a nie z nienawiści będę Cię wspierał swoją modlitwą:

  Ojcze nasz, któryś jest w niebie święć się imię Twoje,
  przyjdź królestwo Twoje, bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi,
  chleba naszego powszedniego daj nam dzisiaj i odpuść nam nasze winy,
  jako i my odpuszczamy naszym winowajcom i nie wódź nas na pokuszenie,
  ale nas zbaw od złego.Amen.

  Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą. Błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota twojego Jezus. Święta Maryjo Matko Boża módl się za nami grzesznymi, teraz i w godzinie śmierci naszej. Amen.

  • Ja pisze:

   Widziałem. Jesteś wszędzie. Brawo! Widzę też że nie tylko w Herbach poznali się na Gąsiorskim.

   • Banduch pisze:

    Każdy człowiek rodzi się dobry, pan Paweł też. To tylko nasze życiowe wybory są czasem niewłaściwe ale zawsze możemy to zmienić, jeśli tylko chcemy. Najgorsza jest samotność, kiedy człowiekowi wydaje się że ma cały świat przeciwko i zamyka się w sobie. Świata nie zmienimy, już taki jest i będzie ale zawsze możemy zmienić siebie. Wtedy nagle okazuje się że wszystko jest inaczej, że sprawy które nas przygnębiały są nic nie znaczącym tematem. W panu Pawle jest dużo energii. To dobrze, Chodzi tylko o to aby tą energie skierować we właściwą stronę. Po prostu pomóc dokonać dobrego wyboru a to nie jest łatwe bo wymaga wyrzeczeń. Moja krucjata modlitewna to nie żart tylko szczera prośba do Boga o jego przemianę. Nie wiem na ile starczy mi sił wiec proszę o modlitwę w mojej intencji. Dziękuje za zrozumienie. Z Bogiem.

 26. Mario pisze:

  Herbusy pojebusy i reszta chcieli by do koryta dojsc ale sa za ciency haha

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *