zachmurzenie duże
24°
23°
piątek
Reklama
Trwa akcja “Alkohol i narkotyki”
08 marca 2018 r. | 10:55
1

Od wczesnych godzin rannych lublinieccy policjanci prowadzą działania "Alkohol i narkotyki". Przez całą dobę, w różnych miejscach na terenie całego powiatu mundurowi będą sprawdzać, czy kierowcy nie prowadza pod wpływem alkoholu lub narkotyków”.

Mimo nagłaśniania akcji w środkach masowego przekazu nadal pojawiają się nieodpowiedzialni kierowcy, którzy wiele ryzykują decydując się na jazdę po alkoholu. Apelujemy do osób, o zdecydowana reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Dzisiejsza akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych powodowanych przez kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem innego, podobnie działającego środka, jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia oraz utratą prawa jazdy nawet na 10 lat.Jedna odpowiedź do “Trwa akcja “Alkohol i narkotyki””

  1. BOLEK pisze:

    TO DLATEGO TAK SZALELI PO !HERBACH.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *