zachmurzenie umiarkowane
16°
13°
piątek
Reklama
fot. WOT
Terytorialsi będą ćwiczyć w herbskich lasach
20 listopada 2019 r. | 10:09
0

Żołnierze 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej przyjadą tym razem  na teren powiatów lublinieckiego (Herby) i kłobuckiego (Wręczyca Wielka). Ich zadaniem będzie patrolowanie terenu oraz ochrona obiektów o znaczeniu strategicznym przed grupami dywersyjnymi.

Terytorialsi przećwiczą także tzw. czarnej taktyki. Szkolenie z czarnej taktyki bazuje na ćwiczeniach, których celem jest realizacja zadań przez żołnierzy w przestrzeniach zamkniętych. Czarna taktyka obejmuje więc prowadzenie działań na terenie zurbanizowanym, miasta, wsie, budynki mieszkalne, industrialne, użyteczności publicznej parkingi, ale także pojazdy, samoloty, śmigłowce i pociągi.

- Nasi żołnierze szkolą się po to by w razie potrzeby bronić lokalną społeczność, ważne jest więc by wychodzili poza teren koszar i ćwiczyli tam gdzie jeśli będzie taka potrzeba będą walczyć. – powiedział dowódca 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, płk Tomasz Białas.

Śląscy terytorialsi będą się szkolić także z medycyny pola walki.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *