bezchmurnie
26°
23°
piątek
Reklama
fot. Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Szpital Powiatowy ma nową karetkę!
23 grudnia 2017 r. | 10:31
1

Karetka pogotowia marki Renault Master warta ponad 250 tys. złotych została przekazana 21 grudnia szpitalowi powiatowemu w Lublińcu. Zakup ambulansu możliwy był dzięki współpracy samorządów, które współfinansowały zakup.

Środki finansowe w większości pochodziły z budżetu miasta Lublińca, pozostałą część pokrył powiat lubliniecki. Pojazd wyposażony jest w podstawowe urządzenia ratujące życie i będzie służył mieszkańcom powiatu lublinieckiego. W uroczystości symbolicznego przecięcia wstęgi i przekazania karetki uczestniczyli: starosta Joachim Smyła, burmistrz Lublińca Edward Maniura, wicestarosta Tadeusz Konina, z-ca burmistrza Anna Jonczyk-Drzymała, dyrektor SP ZOZ Barbara Szubert, radni miejscy oraz ratownicy medyczni. Starosta składając podziękowania na ręce burmistrza wyjaśnił, iż jesteśmy częścią państwowego systemu ratownictwa medycznego - podwykonawcą umowy na ratownictwo medyczne Stacji Ratownictwa Medycznego w Częstochowie. Wyraził też chęć dalszej współpracy w zakresie działań mających na celu podnoszenie poziomu bezpieczeństwa na terenie powiatu lublinieckiego. /Starostwo Powiatowe w Lublińcu/

fot. Starostwo Powiatowe w Lublińcu

fot. Starostwo Powiatowe w LublińcuJedna odpowiedź do “Szpital Powiatowy ma nową karetkę!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *