zachmurzenie duże
środa
Reklama
Sklepowi złodzieje z Herb zostali zatrzymani
20 stycznia 2023 r. | 09:00
0

W poniedziałek, 16 stycznia, lublinieccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy w ostatnim czasie dokonali czterech sklepowych kradzieży na terenie naszego powiatu. Łupem złodziei był głównie alkohol. Wszyscy mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie, w z związku z podejrzeniem popełnienia przez nich przestępstwa kradzieży.

W poniedziałek, 16 stycznia, w jednym z marketów na terenie Gminy Herby, policjanci lublinieckiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn, którzy są mieszkańcami tej gminy. Jak ustalili mundurowi, jeden z nich ma 31 lat, a dwaj pozostali to 33-latkowie. W toku przeprowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że mężczyźni w krótkich odstępach czasu dokonali czterech kradzieży produktów w popularnym sklepie wielkopowierzchniowym, znajdującym się na terenie naszego powiatu. Łączna wartość zrabowanego towaru wynosiła ponad 800 zł. Zatrzymani podejrzani zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Wczoraj lublinieccy kryminalni przeprowadzili z nimi wszystkie niezbędne czynności procesowe, w wyniku których, mężczyźni przyznali się do winy. Mieszkańcy Gminy Herby usłyszeli również zarzut dokonania kradzieży z włamaniem do niezamieszkałego domu w Herbach. Dzisiaj mężczyźni zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Lublińcu, a prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd. Mężczyznom grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *