bezchmurnie
26°
23°
piątek
Reklama
WKU w Tychach
Ruszyła kwalifikacja wojskowa 2018
23 lutego 2018 r. | 14:17
1

Uwaga Mieszkańcy gminy Herby, którzy urodzili się w latach 1994-1999. W poniedziałek 5 marca 2018 roku w budynku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu (ul. Grunwaldzka 48) przeprowadzona będzie kwalifikacja wojskowa. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Kwalifikacja dotyczy:
a. mężczyzn urodzonych w 1999 roku
b. mężczyzn urodzonych w latach 1994-1998, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej
c. osoby urodzone w roku 1997-1998, które:
- zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia , jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej
- zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły w trybie art.28 ust.4b i 4 b ustawy z dnia 21 listopada 1967 roku o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,

d. kobiety urodzone w latach 1994-1999, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolonym lub akademickim 2017/2018 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków
e. osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej , jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej

Sprawdzajcie skrzynki pocztowe. Zaproszenia na komisje już wkrótce zostanie do Was przesłane pocztą.

W razie pytań proszę się kontaktować z Wydziałem Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu – tel. (34) 35-10-513 lub Wojskową Komendą Uzupełnień w Częstochowie – tel. 261 101 606.Jedna odpowiedź do “Ruszyła kwalifikacja wojskowa 2018”

  1. BOLEK pisze:

    DUCH MACIAREWICZA CZUWA!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *