zachmurzenie duże
21°
19°
czwartek
Reklama
WKU w Tychach
Rusza kwalifikacja wojskowa 2018
15 stycznia 2018 r. | 12:38
1

Uwaga Mieszkańcy gminy Herby, którzy urodzili się w latach 1994-1999. Od 12 lutego do 16 marca 2018 roku na terenie naszego powiatu w Częstochowie zostanie przeprowadzona kwalifikacja wojskowa. Dotyczy to zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Kwalifikacja dotyczy:
a. mężczyzn urodzonych w 1999 roku
b. mężczyzn urodzonych w latach 1994-1998, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej
c. osoby urodzone w roku 1997-1998, które:
- zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia , jeżeli okres tej niezdolności upływa przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej
- zostały uznane przez powiatowe komisje lekarskie za czasowo niezdolne do czynnej służby wojskowej ze względu na stan zdrowia, jeżeli okres tej niezdolności upływa po zakończeniu kwalifikacji wojskowej i złożyły w trybie art.28 ust.4b i 4 b ustawy z dnia 21 listopada 1967 roku o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej, wniosek o zmianę kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej przed zakończeniem kwalifikacji wojskowej,

d. kobiety urodzone w latach 1994-1999, posiadające kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej, oraz kobiety pobierające naukę w celu uzyskania tych kwalifikacji, które w roku szkolonym lub akademickim 2017/2018 kończą naukę w szkołach lub uczelniach medycznych i weterynaryjnych oraz na kierunkach psychologicznych, albo będące studentkami lub absolwentkami tych szkół lub kierunków
e. osoby, które ukończyły 18 lat życia i zgłosiły się ochotniczo do pełnienia służby wojskowej , jeżeli nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej

Sprawdzajcie skrzynki pocztowe. Zaproszenia na komisje już wkrótce zostanie do Was przesłane pocztą.Jedna odpowiedź do “Rusza kwalifikacja wojskowa 2018”

  1. BOLEK pisze:

    SZCZUPAK TO TY JESTEŚ NA TYM ZDJĘCIU?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *