zachmurzenie duże
17°
15°
czwartek
Reklama
fb
Rafał Jureczko wycofał się z kandydowania na Wójta!
14 marca 2017 r. | 18:58
14

Jeden z kandydatów na Wójta Gminy Herby - Rafał Jureczko - wycofał się z kandydowania. Właśnie otrzymałem oświadczenie w tej sprawie, które prezentuję poniżej.

Witam Was Wszystkich serdecznie,
być może dotarła do Was już informacja, że postanowiłem wycofać się z udziału w wyborach na wójta gminy Herby. Jestem oczywiście winien wszystkim zainteresowanym wyjaśnienie, dlaczego tak postanowiłem. Przede wszystkim – była to decyzja bardzo przemyślana, a nie pochopna, podyktowana na przykład obawą przed konfrontacją (przypominam, że w ostatnich wyborach samorządowych nikt oprócz mnie nie stanął w szranki z urzędującym wójtem Banduchem).

Uważam, że ubiegając się o tak ważny urząd trzeba mieć na uwadze dobro gminy, mieć nakreślone priorytety na bliższą i dalszą przyszłość. Przyglądając się swoim konkurentom i ich programom wyborczym (nie ma co ukrywać, że nie wszyscy je mają), bliżej zainteresowałem się osobą pana Krzysztofa Brożyca z Lisowa. Jego pomysły i plany okazały się w większości punktów zbieżne z moimi. Jest osobą z ogromnym doświadczeniem zawodowym w pracy w samorządzie, a przy osobistym poznaniu – człowiekiem bardzo kulturalnym, myślącym i zaangażowanym. Tak jak ja uważa, że zgoda buduje, a pomiędzy mieszkańcami naszej gminy narosło wiele podziałów. Postanowiłem poprzeć jego kandydaturę. Uważam, że nie należy dzielić głosów pomiędzy kandydatów z bardzo zbliżonymi programami.

Ludzi należy łączyć, a nie dzielić.

A teraz zastanówcie się dobrze, kogo wybrać. Zachęcam do oddania głosu na pana Brożyca. Nie stoi za nim żadna potężna partia polityczna, nie jest osobą sterowaną przez nikogo ani przypadkowo zgłoszonym kandydatem z apetytem na wójtową pensję. Ma za to wiedzę, doświadczenie i chęci do pracy dla dobra nas wszystkich, młodszych i starszych. A ze szczegółami jego programu można zapoznać się osobiście podczas spotkań przedwyborczych (można także zaprosić pana Brożyca do swojej miejscowości i zainteresować lokalnymi problemami). Na pewno przyjedzie.

Rafał Jureczko14 odpowiedzi na “Rafał Jureczko wycofał się z kandydowania na Wójta!”

 1. Stolarz pisze:

  HEHE od młodości do starości. Tyle wpisów na temat młodości i stawiania na młodych, a teraz porozumienie z niedalekim emerytem. Mistrzostwo świata Panie Jureczko. Czyżby zaspakajało Pana stanowisko zastępcy ?.

 2. zenek pisze:

  Stolarz…jak zwykle…w d….e byłeś g….o widziałeś ale do pisania “madrosci” pierwszy…może zrozumiał że na stanowisku wójta będzie musiał uzerac się z takim jak ty a niewygodnie mu leżeć na ziemi żeby dorównać ci intelektem

  • Stolarz pisze:

   Ogromną rozpacz i rozczarowanie wyczuwam w Twoim wpisie. Czyżbyś musiał/a głosować na przekór swoim upodobaniom na niedalekiego emeryta zamiast na młodzika ?
   Się porobiło – młodzi, ambitni będą musieli głosować na starszego Pana, a jeszcze niedawno głosili ,że tylko młodzi mogą coś dobrego zrobić dla Gminy.

   Zenia – jakby nie było, wyszło na moje i nic tu nie wniesie Twój jazgot o intelekcie itp.

 3. Kum pisze:

  Nie widzę jak do tej pory żadnego kandydata z Herbów….

 4. ghy pisze:

  Jureczko zrezygnował to na kogo mamy głosować?

 5. Wyborca 2 pisze:

  W oświadczeniu p.Jureczko czytamy że zapoznał się z programami wyborczymi innych kandydatów. I bardzo podobne plany jak on ma Pan Brożyc a przy bliższym poznaniu okazał się to wspaniały człowiek.Ciekawa jestem jak p.Jureczko zdążył się zapoznać ze wszystkimi programami kandydatów.Skoro tylko dzięki tej stronie wiemy że zostały założone 4komitety wyborcze czyli 4kandydatów. Ale tak naprawdę dziś jest ostatni dzień zgłaszania komitetów wyborczych a komitetów jest dużo więcej niż 4 jak również kandydatów.Także może okazać się ze np.2innych konkurentów również mogą mieć podobne plany . Dlatego nie jest możliwe że Pan Jureczko zdążył zapoznać się ze wszystkimi planami konkurentów. Chyba że to taki drugi wróżbita “MACIEJ” Całe to oświadczenie jest dziwne.Następnie pisze że Pan Brożyc nie ma apetytu na wójtowską pensję. A może to taki drugi Trump który nie dawno oświadczył że nie będzie pobierał pensji prezydenckiej USA. Nie wydaje mi się że to taki “skromny “Pan któremu starczy to co ma i żaden kandydat również tak nie zrobi nie wiem po co ciągle czepiać się tej pensji.A na końcu Pan Jureczko pisze żeby zastanowić się na kogo oddamy głos i sugeruje bardzo delikatnie na poparcie Pana. Brożyca. Czy to nie jest zagranie kampanii wyborczej. I to są ci wykształceni ludzie ? Człowiek który kandyduje musi być pewien swoich poglądów i twardo stapąc po ziemi . A tu co . Poddał się jeszcze na starcie.

  • Stolarz pisze:

   Wyborco 2 – Przesłanie Pana Jureczki jest jasne i klarowne – rezygnuje bo się dogadałem z gościem, który ma lepsze CV. Dogadanie to ma jeden cel – ty mnie poprzesz to i twoi wyborcy mnie poprą, a jak tak się stanie to fotel zastępcy jest twój mój młody przyjacielu.
   W taki oto łatwy sposób, w białych rękawiczkach osiąga się cel dotarcia do koryta.
   Jednym słowem prymitywne zagranie.

 6. Mieszkaniec pisze:

  Nikt nie zastapi Banducha..jest jeszcze jeden mocny kadydat z Lisowa.. Duzo wieksze szanse ma Janusz Bartocha radny kilku kadencji..wieloletni organizator Mlodziezy wiejskiej. Wreszcie chlop jak my z korzeniami z naszej ziemi…

  • Lis-ów pisze:

   Kto by to nie był współczuję przyszłemu wójtowi. Przez ten krótki okres będzie musiał naprawiać to co nawyrabiał poprzednik. Podziwiam pana Brożyca, że się na to zdecydował mimo, że mógłby spokojnie pozostać przy swoich dotychczasowych zajęciach. Brawo za odwagę i oby nie wygrał kolejny szeryf.

   • mkl pisze:

    Jesteś żenujący. Ty nie “nawyrabiasz”, bo nikt ci nie pozwoli – taka jest różnica pomiędzy byłym Wójtem, a wami.

  • Nika pisze:

   “Wreszcie chlop jak my z korzeniami z naszej ziemi…” – jak “chlop” to na soltysa niech startuje, a nie pcha sie na fotel Wojta 🙂

 7. mkl pisze:

  Radny kilku kadencji – brzmi jak przekleństwo.

 8. Mieszkaniec pisze:

  tak naprawde kazdy zaglosuje jak chce i nie ma znaczenia -bo podpisywalo sie tylko poparcie zeby sie zalapac z wniioskiem dnia 23. Kwietnia trzeba pamietac zeby wybrac dobrego czlowieka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *