zachmurzenie duże
środa
Reklama
Radni nie chcą Młodzieżowej Rady Gminy Herby
05 października 2022 r. | 11:20
0

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Herby, radni podjęli uchwałę w sprawie petycji dotyczącej utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy Herby. Radni petycję uznali za niezasadną.

W uzasadnieniu czytamy, że radni nie otrzymali ze strony młodzieży z terenu Gminy Herby żadnych sygnałów wskazujących na potrzebę powołania Młodzieżowej Rady Gminy. Utworzenie takiego podmiotu wydaje się zasadne wyłącznie z inicjatywy młodzieży zamieszkującej Gminę Herby. Proces utworzenia Młodzieżowej Rady Gminy Herby oraz nadania jej statutu wymaga przeprowadzenia konsultacji społecznych oraz podjęcia działań zmierzających do zdiagnozowania zainteresowania możliwością powołania takiego podmiotu wśród lokalnej społeczności. Od zaangażowania młodzieży zależy bowiem zdolność do wykonywania zadań, a co za tym idzie, celowość istnienia młodzieżowej rady gminy.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *