bezchmurnie
26°
23°
piątek
Reklama
Radna woźna
27 grudnia 2017 r. | 08:54
16

55-letnia Bernadeta Klama jest woźną w ZPO w Herbach, posiada ponad 10 tys. zł na koncie (stan na koniec ubiegłego roku) oraz dom 100m2 o wartości 70 000 zł. Jest właścicielką gospodarstwa rolnego o wartości 90 000 zł.

W ubiegłym roku otrzymała 34 422,65 zł z tytułu wynagrodzenia i 3179,68 zł jako radna.

Byłem na kilku sesjach Rady Gminy Herby, ale nigdy nie widziałem, ani nie słyszałem, by radna Klama zabierała głos w jakiejkolwiek dyskusji.

Poniżej jej oświadczenie majątkowe.

PAWEŁ GĄSIORSKI16 odpowiedzi na “Radna woźna”

 1. Wiesia pisze:

  Prawie 3 tyś co miesiąc za taką robotę, niezła stawka. Swoją drogą jakie umiejętności powinien mieć woźny tudzież woźna ?

 2. Ja pisze:

  Radna woźna.
  Autor prostak.

  Nie znam Pana, ale myślę że odrobinę szacunku dla drugiego człowieka by się należało. Miedzy innymi dzięki takim ludziom jak PANI woźna ze szkoły w Herbach jestem spokojny o swoje dziecko, które właśnie tam uczęszcza. Dało się zauważyć poprawę poziomu Pana artykułów, zwłaszcza w zakresie szacunku dla osób o ktorych Pan pisze. Nie da się tego dłużej podtrzymać?

 3. Agata pisze:

  Nie rozumiem Pańskiego wzburzenia, przecież Pani ta w oświadczeniu sama tak właśnie określiła pełnioną przez siebie funkcję.

 4. Ja pisze:

  Kuriozum było by gdyby wpisała “pani woźna”. Jaki cel przyświecał autorowi artykułu umieszczając taki tytuł? Jakie znaczenie ma wykonywana przez radnego profesja? Czy tekst nie jest próbą dyskredytacji ww. osoby? Od dłuższego czasu obserwuję portal, i nie tylko ja zauważyłem ignorancję autora niektorych artykułów. Wystarczy przeczytać wcześniejsze komentarze pod innymi artykułami. Portal bardzo mi się podoba, ale chciałbym aby sylwetki osób przedstawionych w artykułach były opisywane bardziej obiektywnie.

 5. Jacek Skubała pisze:

  jest woźną i żaden artykuł czy tytuł tego nie zmieni ani nie poprawi. takie są fakty

 6. Ja pisze:

  Zgdza się Panie Jacku. Ale szacunek się tej pani należy. A to co autor słyszał, czego nie słyszał, powinien zostawic dla siebie. To do nas jako mieszkanców gminy należy ocena radnych, na podstawie wyników ich pracy. Rolą dziennikarzy jest rzetelne i obiektywne przedstawienie pewnych faktów. Analiza oświadczenia majatkowego jest zbedna. Natomiast publikacja takowego jak najbardziej zasadna.

 7. Ja pisze:

  W linku historia o tym co Pan Gąsiorski zdziałał swym artykułem na Cisiu.

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1321558731322638&id=445055138973006

 8. Ja2 pisze:

  Rolą polityka (a radny nawet najmniejszej rady gminy nim jest) jest robić wszystko dla dobra gminy, w tym jej mieszkańców, zaś rolą dziennikarza jest patrzeć mu na ręce. Dlatego zgadzam się z Panem (Ja), że radny powinien być rozliczany z tego, co zrobił (np. podczas kolejnych wyborów), chociaż fenomenem jest często fakt, że często nie robiąc nic, wygrywa kolejne wybory. Dla wyborców ważne często jest nie to, kim jest ta osoba, a to, kto ją wskazuje jako swojego kandydata na radnego, posła itd. Wyznacznikiem pracy radnego jest m.in. aktywność na posiedzeniach rady gminy. Jeśli taka osoba się nie odzywa, nie zgłasza problemów, pomysłów, to po co tam jest??? Dla mieszkańców? A może żeby skasować comiesięczną dietę? Swoją drogą można policzyć, ile dany radny zabierał głos (a jeśli nie zabierał to jaki miał realny wpływ na to, co się w gminie dzieje), wystarczy wejść na BIP danej gminy i przejrzeć protokoły. Pan Gąsiorski nie wykradł też żadnego oświadczenia majątkowego- wszystkie są udostępnione – każdy może je do woli przeglądać. Pragnę przypomnieć, że radny to osoba publiczną i musi liczyć się z tym, że prędzej czy później ktoś o niej usłyszy.
  Absolutnie nie kwestionuję tego, że Radna, którą Pan- jako rodzic broni, rzetelnie wypełnia swoje obowiązki pracownicze (i pewnie tak jest), ale w artykule mowa jest o wywiązywaniu się z obowiązków względem mieszkańców. A to są dwie zupełnie różne sprawy.

 9. Ja pisze:

  Ma Pan/Pani w zupełności rację. Moje zastrzeżenia dotyczą tylko i wyłącznie sposobu wyrażania myśli przez autora. Tekst powinien umożliwić dokonanie oceny przez czytającego na podstawie rzetelnej treści. I ten poziom… Skoro tytuł brzmi “Radna woźna”, niech podpisze się “Redaktor – fryzjer psów”, bo taką profesję wykonuje. Wg mnie gdyby tytuł brzmiał “Oświadczenie majątkowe Bernadetty Klamy”, i zamiast opinii co artor słyszał lub czego nie słyszał, stwierdzona była by rzetelnie na podstawie BIP aktywność radnego, było by super. We wcześniejszym komentarzu słusznie napisalem że zasadna jest publikacja oświadczenia. Tu rownież się z Panem/Panią zgadzam. Zgadzam się też że rolą dziennikarza jest patrzenie na ręce polityków ( radnych też ), ale rola ta nie polega na kreowaniu opinii. A po przeczytaniu tego artykułu odnioslem wrażenie że Pani Bernadetta nic nie robi.

 10. Ja pisze:

  Nie potrafię sprawdzić wczesniej wspomnianej statystyki dla aktywności ww. radnej. A to najważniejsza sprawa dla właściwej i rzetelnej oceny p. Klamy, jak i pozostałych radnych. Niech każdy radny zostanie oceniony drobiazgowo, ale na podstawie rzetelnych dokumentów, a nie subiektywnych opinii. I czejegoś słuchu.

 11. Ja2 pisze:

  Jeśli jest Pan autentycznie zainteresowany zweryfikowaniem poziomu zaangażowania w/ w Radnej i innych Członków Rady Gminy Herby podczas poszczególnych sesji, wystarczy wpisać w przeglądarkę np. Protokół z sesji Rady Gminy Herby. Przeglądarka odeśle Pana do BIP. Znajdzie Pan tam wszystkie (chyba?) protokoły. Udanego poszukiwania, a później miłej lektury.

 12. Ja pisze:

  Ok. Dziękuję za podpowiedź.

 13. Wiesia pisze:

  Drodzy Państwo w przeważającej większości radni GH to tylko figury, ale mam nadzieję że kolejne wybory to zweryfikuja. Z całym szacunkiem, ale mam nadzieję że te stanowiska zostaną obsadzone ludźmi z wyższymi kompetencjami

 14. Ja2 pisze:

  Do “Ja” i nie tylko.
  Po dość wnikliwej analizie wszystkich protokołów dokumentujących przebieg poszczególnych sesji (obejmujący czas, kiedy Pani Bernadeta Klama pełni funkcję radnej, czyli już 7 lat!) udało mi się wyszukać zaledwie cztery wystąpienia Radnej zarejestrowane w protokołach:
  1. 01.12.2010: “Radna Bernadeta Klama zapytała, kto powinien odśnieżać teren wokół szkoły w Herbach”
  2. 19.01.2012: “Radna Bernadeta Klama stwierdziła, że taka uchwała nie wprowadza nowości. Przed laty też tak było. Część dzieci z Kaliny chodziło do szkoły w Herbach a część do szkoły w Olszynie”
  3. 30.12.2013: “Radna Bernadeta Klama zapytała, kiedy będą informacje w sprawie wywozu śmieci?”
  4. 21.03.2017: “Radna Bernadeta Klama prosi o załatanie dziury na drodze do Czołki”

  Państwa refleksji pozostawiam odpowiedż na pytanie czy to tylko tyle czy aż tyle.

  Można także porównać ilość wypowiedzi Radnej z ilością wypowiedzi innych Radnych, żeby mieć jasny punkt odniesienia, a zapewniam, że na przestrzeni siedmiu lat jest co porównywać…

  Pragnę jeszcze raz podkreślić, że dane te są dość wnikliwe z naciskiem na słowo “dość” i z góry przepraszam, jeśli pojawiła się w mojej analizie jakaś niezamierzona pomyłka. Absolutnie nie jest moją intencją fałszowanie rzeczywistości, a jedynie przedstawienie faktów. Jeżeli Radna, o której mowa nie zgadza się z danymi, może na tym portalu dokonać ich korekty, przyjmę to z pokorą.

  Korzystając z okazji, życzę wszystkiego dobrego w nadchodzącym roku wszystkim Mieszkańcom Gminy Herby. I wierzę, że będzie to udany rok. Nie tak dawno wybrana Pani Wójt wprowadziła nową jakość sprawowania władzy. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie miała szansę rozwinąć skrzydła jeszcze bardziej, czego Jej z całego serca życzę.

 15. Ja pisze:

  Szkoda więc że nie przeczytaliśmy tego w artykule. A może to pomysł dla p. Gąsiorskiego na nowy artykuł? Rzetelne statystyki, bez bełkotu i własnych przemyśleń, abyśmy mogli dokonać własnej oceny i rozliczyć radnych przy urnach podczas następnych wyborów? Oczywiście z należnym szacunkiem, nieważne czy ktoś jest woźnym, kowalem, elektrykiem czy jak autor fryzjerem dla psów. Rzetelny artykuł bez faworyzowania, wystarczy statystyka ile każdy z radnych zabierał głos. Takie prawdziwe dziennikarstwo. Korzystając z okazji chciałbym życzyć wszystkim komentującym, Panu redaktorowi, Pani Bernadetcie (oraz oczywiście pozostałym radnym), przede wszystkim wszystkim czytającym wszystkiego dobrego w Nowym Roku. I oby ten portal, który jest fajny i potrzebny, w dalszym ciągu rozbudzał tak interesujące dyskusje. Bo wielu z nas (ja na pewno) dowiedzieliśmy się czegoś nowego. Pozdrawiam. Ja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *