bezchmurnie
26°
23°
piątek
Reklama
Przygotujcie się na więcej kontroli Policji
30 sierpnia 2018 r. | 10:58
0

W ostatni weekend tegorocznych wakacji należy liczyć się ze wzmożonym ruchem na drogach związanym z powrotami z wypoczynku. Mając na względzie zapewnienie nadzoru nad bezpieczeństwem, porządkiem i płynnością w ruchu drogowym, policjanci od 31 sierpnia do 2 września br. prowadzić będą wzmożone działania „Ostatni weekend wakacji”.

Podczas ostatniego wakacyjnego weekendu, tak jak i w latach poprzednich, nad bezpieczeństwem osób powracających z wypoczynku, będą czuwać policjanci ruchu drogowego. Policyjne działania rozpoczną się 31 sierpnia i potrwają do 2 września br. W czasie działań policjanci będą sprawdzać czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi będą także kontrolować stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w odpowiednich fotelikach.

Kierowcy jednośladów, oprócz czerpania radości z szybkiej jazdy, powinni przede wszystkim pamiętać o bezpieczeństwie – swoim i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy o bezpieczną jazdę. Motocykl nie ma poduszek powietrznych i pasów bezpieczeństwa, kask i odzież ochronna nie zapobiegną obrażeniom. Dlatego tak ważne jest, by motocykliści podczas jazdy kierowali się rozumem, a nie chęcią przeżycia przygody za wszelka cenę – ponieważ ta cena może być bardzo wysoka.

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim zależy od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *