zachmurzenie duże
21°
19°
czwartek
Reklama
pikio.pl
Przepiliście ponad 4,6 mln zł!
11 sierpnia 2017 r. | 13:46
6

Mieszkańcy gminy Herby obrazili się na alkohol. W samym tylko 2016 roku Mieszkańcy zakupili alkoholu za 4 627 760,74 zł. Dużo? Zapewne tak, ale w 2015 roku była to kwota o ponad 800 tys. zł wyższa! W Herbach najwięcej pije się wódek i denaturatów, niewiele mniej piwa, najmniej wina.

W 2015 roku tendencja była podobna. Najmniej piło się wina, najwięcej piwa. W ubiegłym roku wódki i tani denaturat okazały się prawdziwym hitem.

W gastronomii najwięcej sprzedaje się piwa, drogie alkohole sprzedają się znacznie gorzej, a w restauracjach i barach wina praktycznie nikt nie pije.

Szczegóły znajdziecie w tabeli poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI


 6 odpowiedzi na “Przepiliście ponad 4,6 mln zł!”

 1. Siła perswazji pisze:

  Idąc tym tropem, to po “tanim” denaturacie najwięcej schodzi płynów do szyb i perfum, zawierających alk.poniżej 4,5%. Obie te informacje bezapelacyjnie wynikają z załączonego dokumentu. Doliczając ilość bimbru wytworzonego za kwotę zaoszczędzoną (różnica 2015-2016) to w Herbach piją jeszcze więcej niż w poprzednich latach. To też wynika z informacji przedstawionych powyżej. Więc hitem w restauracjach są płyny do szyb i perfumy. Dzięki temu wyjaśniliśmy dlaczego restauracje są zapuszczone z brudnymi oknami. Z tego samego powodu jest więcej drogerii niż restauracji…. A osikane drzewa pachną bardziej niż kwiaty. Z tak krótkiego dokumentu można by napisać jeszcze bardziej treściwy artykuł. Chyba Dziennikarz nie miał czasu lub weny, a może usiadł na laurach…. Prosimy wziąć się do pracy, upały i okres wakacyjny to nie wymówka, niech udzielają więcej odpowiedzi na bardzo ciekawe pytania zamiast zajmować się sprawami gminnymi.

 2. Jacek Skubała pisze:

  Denaturat jest jednym z najchętniej kupowanym alkoholem w Lisowie, kto nie wierzy niech to sprawdzi.

 3. BOLEK pisze:

  WINKO ZA 4.50 TO DENATURAT CZY WINO NIE ZNAM NIKOGO KTO BY W HERBACH PIŁ DENATURAT!!!!!!!! TO CHYBA MAŁO WIEM.

 4. BOLEK pisze:

  P.S APROPO NIECH PIERWSZY RZUCI KAMIEŃ KTO NIE PIJE?

 5. BOLEK pisze:

  OK. PANIE REDAKTORZE CO ZNACZY PRZEPILIŚCIE? PAN NIE PIJE? a jak to jest na CISIU LUB W BLACHOWNI?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *