słabe opady deszczu
24°
23°
piątek
Reklama
Powiat Lubliniecki ma swoje logo
18 lutego 2019 r. | 10:48
0

Logo to znak promujący powiat. Chcielibyśmy, żeby nie było tylko ładnym rysunkiem, ale oddawało ducha tego miejsca, było wyróżniające, łatwo zapamiętywalne i komunikatywne. Naszą koncepcję oparliśmy na grze słów, tzn. wykorzystaliśmy pierwsze litery z wyrazów „powiat lubliniecki”, z czego otrzymaliśmy słowo „polub” odnoszące się do legendy przekazywanej przez pokolenia, która głosi, że Władysław I Opolczyk polując w miejscowych borach powiedział „Lubi mi się tu miasto i kościół zbudować”. To właśnie w słowach „lubi mi się” dopatruje się rodowodu nazwy miasta Lublińca będącego stolicą Powiatu Lublinieckiego. Kolorystykę logo zaczerpnęliśmy z herbu powiatu. /Powiat Lubliniecki/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *