pochmurnie
14°
13°
środa
Reklama
Powiat Lubliniecki dla uchodźców z Ukrainy
02 marca 2022 r. | 12:01
0

W Starostwie Powiatowym w Lublińcu odbyło się spotkanie dotyczące organizacji pomocy potrzebującym na Ukrainie oraz uchodźcom z terenów objętych wojną.

W spotkaniu uczestniczyły władze powiatu: starosta Joachim Smyła, wicestarosta Tadeusz Konina, sekretarz powiatu Sylwia Fronczek, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Olczyk i skarbnik Jacek Fokczyński. Z ramienia Policji w spotkaniu uczestniczył komendant kom. Dariusz Gajzler i naczelnik Wydziału Prewencji Adam Drzymała. Straż Pożarną reprezentował komendant st. bryg. Janusz Bula i mł. Bryg. Krzysztof Rajdok. W spotkaniu uczestniczyła również Ilona Kozioł - dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Halina Trybus – naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego w Starostwie Powiatowym w Lublińcu.

Podczas spotkania omawiano kwestię organizacji doraźnego miejsca zakwaterowania dla ludności uchodźczej z terenu objętego konfliktem zbrojnym, która znalazła się na terenie Polski, organizację wyżywienia, opieki socjalnej i psychologicznej dla tych osób, które to zadania leżą w gestii administracji rządowej i samorządowej. /Powiat Lubliniecki/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *