zachmurzenie duże
21°
17°
czwartek
Reklama
Poszukiwany mężczyzna wpadł w Lisowie
25 sierpnia 2017 r. | 13:53
0

Nietrzeźwy kierujący, który spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia, został zatrzymany przez policjantkę z Lublińca. Mężczyzna wpadł, kiedy policjantka wykonywała czynności do sprawy kradzieży sklepowej. Nietrzeźwy kierujący, który miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, był poszukiwany również przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna już przebywa w zakładzie karnym. Zatrzymany nietrzeźwy sprawca kolizji.

Dyżurny lublinieckiej komendy przyjął zgłoszenie o kradzieży artykułów spożywczych w jednym ze sklepów w miejscowości Lisów. Na miejsce skierowana została policjantka z Zespołu ds. Wykroczeń. W trakcie dojazdu, na odcinku drogi pomiędzy Kochanowicami a Lisowem zauważyła stojący na poboczu samochód ciężarowy i kierowce, dającego znak do zatrzymania. W rozmowie z prowadzącym ciężarówkę ustaliła, że chwilę wcześniej kierujący volvo zjechał na jego pas ruchu, doprowadził do zderzenia i odjechał z miejsca kolizji w kierunku Lisowa. Informacja przekazana została pozostałym w terenie patrolom, które natychmiast rozpoczęły poszukiwania sprawcy. Kilkanaście minut później, na drodze dojazdowej do miejscowości Swaciok policjantka zauważyła poszukiwane volvo i trójkę mężczyzn. Na miejsce skierowano dodatkowe patrole. Stróże prawa wylegitymowali znajdujące się przy samochodzie osoby, którymi okazali się mieszkańcy województwa podlaskiego. Wszyscy, w tym 31-letni kierowca volvo – byli pijani. Przeprowadzone badanie wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez policjantów z Hajnówki. 31-latek trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty i został przewieziony do zakładu karnego. Po wczorajszym zdarzeniu, pobyt za kratami może sobie przedłużyć o 2 lata. /KPP w Lublińcu/



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *