zachmurzenie duże
17°
16°
czwartek
Reklama
Sutterstock / zdjęcie poglądowe
Postępowanie wobec pijanego księdza zostało warunkowo umorzone przez Sąd!
21 kwietnia 2023 r. | 11:15
0

Jest wyrok w sprawie, w której mieszkaniec Hadry - Andrzej N., ksiądz proboszcz parafii w Cieszowej, został złapany za jazdę po pijanemu.

Przypominam, iż 31 października 2022 roku w Hadrze policja zatrzymała do kontroli samochód osobowy marki Toyota. Kierowcą samochodu był proboszcz parafii w Cieszowej, Andrzej N. Mężczyzna ten był pijany. Proboszcz miał 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Funkcjonariusze policji zatrzymali księdzu prawo jazdy.

Prokuratura Rejonowa w Lublińcu postawiła księdzu zarzuty z art. 178a kodeksu karnego za jazdę po pijanemu. Księdzu groziło do 2 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu zapadł wyrok w tej sprawie. Sąd Rejonowy w Lublińcu na posiedzeniu w dniu 12 kwietnia 2023 r. wydał wyrok, którym warunkowo umorzył postępowanie wobec oskarżonego Andrzeja N. na okres próby wynoszący 2 lata, orzekł wobec oskarżonego środek karny w postaci zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres 1 roku, na poczet tego zakazu zaliczył okres zatrzymania prawa jazdy, orzekł świadczenie pieniężne w kwocie 5.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz obciążył oskarżonego kosztami postępowania w kwocie 130 zł. Wyrok ten nie jest prawomocny.

PAWEŁ GĄSIORSKIDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *