zachmurzenie duże
17°
16°
czwartek
Reklama
policja.pl
Policyjna akcja pieszy w Herbach
16 maja 2017 r. | 12:46
0

Lubliniecka drogówka prowadzi dziś działania pn. "Kontrola drogowa - Pieszy". Działania są prowadzone m.in. w Herbach przy Banku i Biedronce.

Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych oraz uświadomienie kierującym samochodami, że oni również są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. W kilku wytypowanych punktach powiatu, policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na korzystanie przez pieszych z przejść oraz sposób poruszania się na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników. Policjanci będą podejmować środki prewencyjne w stosunku do nietrzeźwych pieszych powodujących zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Podczas dzisiejszej akcji, sprawcy powyższych przewinień nie mogą liczyć na pobłażanie. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o ostrożność i przestrzeganie przepisów, a pieszych – do noszenia elementów odblaskowych. Kierowcy znacznie wcześniej mogą zauważyć osobę mająca na sobie element odblaskowy. Jest to szczególnie istotne w warunkach ograniczonej widoczności. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *