zachmurzenie duże
17°
15°
czwartek
Reklama
Policjant na wolnym zatrzymał kierowcę bez uprawnień
29 maja 2023 r. | 07:00
0

Lubliniecki mundurowy już drugi raz w tym roku udowodnił, że policjantem jest się zawsze. Wracając do domu, zauważył kierowcę, który jechał mimo sądowego zakazu. Kiedy policjant zatrzymał mężczyznę, okazało się, że jazda na zakazie to nie jego jedyne przewinienie...

Policjant z ogniwa interwencyjno-patrolowego, wracał akurat ze swoim synem do domu, kiedy zauważył kierowcę, który prowadził audi mimo sądowego zakazu. Stróż prawa znał mężczyznę i wiedział, że nie powinien on wsiadać za kierownicę. Mundurowy zawrócił i pojechał za nim. Kierowca audi zaparkował na terenie posesji, a nasz policjant podjął interwencję. 43-latek przyznał, że miał świadomość niestosowanie się do decyzji sądu, jednak musiał załatwić pilne sprawy. Poinformowany o wszystkim dyżurny lublinieckiej komendy skierował na miejsce patrol. Mundurowi potwierdzili, że mężczyzna ma zakaz kierowania pojazdami, dodatkowo nie zadbał o badania techniczne auta i nie miał ważnego ubezpieczenia. Teraz o dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

W tym roku to już druga interwencja naszego policjanta w czasie wolny od służby. W lutym mundurowy zatrzymał poszukiwanego listem gończym. Powiedzenie, że policjantem jest się zawsze, nie tylko w trakcie służby w tym przypadku jest niepodważalne. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *