zachmurzenie duże
24°
23°
piątek
Reklama
Policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas ferii
29 stycznia 2018 r. | 12:36
0

Lublinieccy policjanci dbają by tegoroczne ferie były bezpieczne dla najmłodszych mieszkańców powiatu. Mundurowi spotykają się z dziećmi i młodzieżą, monitorują miejsca gdzie spędzają wolny czas i ostrzegają przed ewentualnymi zagrożeniami.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas ferii stanowi jedno z priorytetowych zadań policjantów. W tym czasie policjanci wszystkich pionów lublinieckiej jednostki prowadzą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym.

Policjanci drogówki przeprowadzają kontrole autokarów, w ramach których sprawdzają stan trzeźwości kierowców oraz kontrolują stan techniczny pojazdów przewożących dzieci. Funkcjonariusze pionu prewencji monitorują natomiast miejsca w których bawią się najmłodsi i sprawdzają czy podczas tych zabaw nie narażają się na niebezpieczeństwo. W ramach służby obchodowej, dzielnicowi zwracają uwagę czy dzieci nie bawią się w pobliżu ruchliwych ulic czy zbiorników wodnych. Celem prowadzonych działań jest zapobieżenie zdarzeniom z udziałem małoletnich, a po feriach bezpieczny powrót do szkoły. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *