pochmurnie
14°
13°
środa
Reklama
Policja zatrzymała dwóch mężczyzn. Trafili do Zakładu Karnego w Herbach
30 grudnia 2022 r. | 11:26
0

Praca lublinieckich kryminalnych to między innymi zatrzymywanie osób uchylających się od wyroków sądów i nie zgłaszających się do jednostek penitencjarnych celem odbycia kary. We wtorek, 27 grudnia zostały przeprowadzone kolejne działania, które zakończyły się zatrzymaniem dwóch osób poszukiwanych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu codziennie podejmują czynności w celu zatrzymywania osób, które ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Dzięki ich staraniom do więzienia trafili dwaj mieszkańcy powiatu lublinieckiego, którym do tej pory udało się unikać odsiadki. Podstawami do realizowania takich czynności są listy gończe, zarządzenia oraz nakazy doprowadzenia do aresztów lub zakładów karnych. Każdego dnia mundurowi wykonują czynności operacyjne mające na celu namierzenie, a następnie zatrzymanie osób, które uchylają się od odbycia kary w zakładach penitencjarnych. W wyniku podjętych działań pod kryptonimem „Poszukiwany”, kryminalni lublinieckiej komendy zatrzymali dwie osoby poszukiwane do odbycia kary pozbawienia wolności. Pierwszy z nich zatrzymany został w miejscu zamieszkania, na terenie Lublińca. Mężczyzna został skazany przez Sąd Rejonowy w Lublińcu na karę trzech miesięcy pozbawienia wolności. Po zatrzymaniu został osadzony w PDOZ w KPP Lubliniec, a następnie przewieziony do Zakładu Karnego w Herbach. Kolejny poszukiwany został namierzony przez policjantów na terenie pustostanu w Lublińcu. 25-letni mężczyzna został doprowadzony do Zakładu Karnego w Herbach, za zniszczenie elewacji budynku kościelnego. Teraz za kratami spędzi 271 dni.

W przypadku posiadania informacji dotyczących miejsca przebywania osób poszukiwanych przez KPP Lubliniec prosimy o kontakt pod numerem telefonu 47 858 32 55. Osobom przekazującym informacje gwarantujemy pełną anonimowość.

Przypominamy, że za ukrywanie osoby poszukiwanie osoby poszukiwanej grozi nawet do 5 lat więzienia. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *