zachmurzenie duże
21°
17°
czwartek
Reklama
policja.pl
Policja Gospodarcza w Urzędzie Gminy Herby!
26 stycznia 2018 r. | 10:20
24

Wydział do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zajmuje się sprawą ewentualnych nieprawidłowości związanych z zamówieniami z tzw. "wolnej ręki" z Urzędu Gminy Herby, które dotyczyły zleceń dla Zakładu Instalacji Sanitarnych i C.O. "Bormax" Renata Machoń z Boronowa - dowiedziałem się nieoficjalnie.

Przypominam, że tylko w latach 2012 - 2017 firma ta otrzymała zlecenia z Urzędu Gminy Herby w wysokości 3 695 050,18 zł.

A to z pewnością nie jest koniec, gdyż dotarłem do informacji odnośnie firmy prawdopodobnie męża Pani Renaty Machoń - Zakładu Instalacji Sanitarnych i C O Bormax Zygmunt Machoń, która miała wykonywać dla gminy jeszcze więcej zleceń do 2012 roku. Obecnie czekam na potwierdzenie tych informacji w postaci dokumentów z gminy.

Niestety, nie udało mi się potwierdzić okoliczności w jakich Policja dowiedziała się o tej sprawie. Prawdopobnie wszczęła śledztwo po publikacjach prasowych, które miały miejsce na GminaHerby.pl. Być może doszło również do oficjalnego zawiadomienia organów ścigania przez jednego z Mieszkańców.

PAWEŁ GĄSIORSKI24 odpowiedzi na “Policja Gospodarcza w Urzędzie Gminy Herby!”

 1. Wyborca pisze:

  czyli jest coś na rzeczy

  • Andy pisze:

   Tak Wyborco. Jest coś na rzeczy. Jeśli wpływa donos do Wydziału PG, to jego rolą jest donos sprawdzić. Dlatego też PG wszczął postępowanie w sprawie, a nie przeciw komukolwiek. Te “sensacje” służą tylko do nakręcania ruchu w sieci 🙂 Poczekajmy zatem na zakończenie postępowania i wtedy będziemy mogli mówić co jest na rzeczy i wyciągać swoje wnioski. Miłego dnia wszystkim 🙂

 2. Kolosław pisze:

  A czemu sie nie zajmniecie panem myrcikiem tez wszystkie instalacje elektryczne robi firma myrci
  Nastepna firma pan klama brukarstwo w kalinie wszystkie roboty typu ukladanie kostki itp firma klama z kaliny

 3. Mario pisze:

  Herbowska gnido

 4. BOLEK pisze:

  OSTRO DAJECIE PANOWIE.

 5. BOLEK pisze:

  LAMPY ŚWIECĄ GNOJÓWKA PŁYNIE WODA Z KRANU TEŻ TO CZEGO SIĘ CZEPIAĆ KAŻDY CHCE ZAROBIĆ NIE !?!?!?!?!? JEŚLI CHLEB LUB WÓDE SPRZEDAJE ANIOŁ LUB DIABEŁ I TAK JĄ KUPI KAŻDY .

 6. Justyna pisze:

  Skoro obie firmy dobrze wykonuja swoja prace to dlaczego nie moga wspołpracować ze swoja gminą ?
  Lepiej do pracy a nie kopać pod innymi dołki!!!

 7. Kolosław pisze:

  Firma pana myrcika jak i klamy nie uczestniczy w zadnych przetargach wszystko robia te dwie firmy
  Prawnie powinno zrobic sie przetarg i dobra oferta z dobrymi warunkami finansowymi tak powinno sie firme wybierac do robot na terenie gminy a nie bez przetargow i cenny z kosmosu!!a pieniadze pochodza z naszych podatkow!

 8. Wyborca pisze:

  Nazwiska piszę się chyba z dużej litery!!!!

 9. Wyborca2 pisze:

  Akurat pan Myrcik i pan Klama startują w przetargach, porządek w papierach jest więc nie wiem jaki sens ma oczernianie tych firm! Robota wykonana na czas, lampy świecą, chodniki są, awarie usuwane na bieżąco więc w czym problem??? Ludzie myślcie co piszecie, bo widać że co niektórym żal d**e ściska

 10. stary pisze:

  Tutaj należy się trochę sprostowania.Wyborca2 pisze,że te firmy startują w przetargach.Owszem ale nie na terenie gminy Herby bo przetargów dotyczących robót elektrycznych bądz brukarskich nie było(do sprawdzenia w BIP Herby).A roboty zostały wykonane,czyli poszły z wolnej ręki.P Myrcik wygrał przetarg na roboty elektryczne na terenie KOszęcina no ale tam był przetarg a w Lublincu nawet na kwotę znacznie poniżej owych 14000 euro.To wszystko jest w internecie .Z kolei sposobów na ominięcie owej kwoty jest wiele a najprostszy to podział zamówienia na kilka kolejnych mniejszych części za mniejsze pieniądze. W ten sposób papiery są czyste .Ale czy to cwaniactwo ma być regułą?Czy ten sposób załatwiania interesów jest moralny Wygrywaj jeżeli jesteś lepszy a nie dlatego że masz dojścia do osób decyzyjnych.W końcu gmina nie ma własnych pieniędzy .Ona tylko zarządza pieniędzmi które ściąga z nas w formie podatków. I tak na koniec,wygrywając przetarg daje się gwarancję na wykonane roboty a w przypadku zamówienia z wolnej ręki bywa z tym różnie

 11. Wyborca2 pisze:

  Widzę że nie do końca Pan powyżej komentujący jest doinformowany. Nie tylko te 2 wymienione firmy wykonują roboty gminne, innym firmom również są takie roboty zlecane. Nie rozumiem tego – płacą podatki, podatki drogowe itp. idzie to do budżetu naszej gminy to dlaczego tak to co niektórym przeszkadza że gmina daje im zlecenia skoro dobrze wykonują swoją pracę?? Jeśli Pan uważa to za cwaniactwo to prosze sie zatrudnić w takiej firmie, gdzie sie nie siedzi a zapier**la żeby cos miec i zobaczymy czy wtedy Pan będzie taki mądry. A gwarancja przy robotach gminnych i nie tylko jest zawsze

 12. Gg pisze:

  Może ktoś zainteresowalby się specyfikaą zatrudniania w urzędzie gminy ? Pracują tam klany rodzinne. Po 3 osoby z jednego domu. Etat z pokolenia na pokolenie … ?

 13. BOLEK pisze:

  NO NO PROSZĘ O PRZYKŁADY!!! POWAGA!!! COŚ MI SIĘ KOJARZY ALE PROSZĘ O PRZYKŁADY!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *