zachmurzenie duże
niedziela
Reklama
Policja apeluje o bezpieczną i rozważną jazdę
18 stycznia 2021 r. | 11:52
0

ystępujące w ostatnich dniach intensywne opady śniegu i duże spadki temperatury skutecznie utrudniają życie kierowcom. Tylko w ubiegły weekend na drogach powiatu lublinieckiego odnotowano 7 kolizji drogowych. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę do wszystkich uczestników ruchu.

W poniedziałek rano na obwodnicy Lublińca doszło do groźniej wyglądającej kolizji. Około godziny 7.30 na łuku drogi w okolicy zjazdu do miejscowości Kochcice kierujący samochodem osobowym marki Opel nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, zjechał na pobocze i dachował. Utrudnienia w ruchu trwały około godziny. W tym czasie ruch odbywał się wahadłowo. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń, a zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Kierujący oplem mieszkaniec gminy Kochanowice został ukarany mandatem karnym.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy w trudnych, zimowych warunkach. Kierujący muszą zdawać sobie sprawę, że w okresie zimowym warunki na drodze szybko ulegają zmianie. Intensywne opady atmosferyczne często powodują, że na większości dróg jest ślisko, a dodatkowe niebezpieczeństwo stanowi także błoto pośniegowe zalegające na jezdni. W takich warunkach droga hamowania znacznie się wydłuża co zwiększa ryzyko kolizji czy wypadku. Nie mamy wpływu na pogodę, jednakże zachowanie zdrowego rozsądku podczas jazdy oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów w znacznym stopniu zwiększają szanse, że bezpiecznie dojedziemy do celu. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *