pochmurnie
14°
13°
środa
Reklama
fot. Parafia w Herbach
Po naszej publikacji, Biskup Gliwicki odwołał ks. Marka Niewiadomskiego z urzędu administratora parafii w Herbach!
24 września 2021 r. | 20:15
6

Sroga kara spotkała księdza Marka Niewiadomski za prowadzenie sklepu monopolowego w Myszkowie. Kuria Gliwicka na moje pytanie nie odpowiedziała, ale gdy sprawą zainteresował się Super Express, który na podstawie naszego artykułu opisał całą sytuację, Biskup Gliwicki postanowił działać.

Według informacji przesłanej w oświadczeniu do Super Expressu, ks. Marek Niewiadomski z dniem 24 października 2021 roku zostanie odwołany z urzędu administratora parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Herbach oraz o tymczasowym nie przydzielaniu mu innych funkcji i zadań.

Pełna treść oświadczenia znajduje się poniżej.

- Kodeks Prawa Kanonicznego zakazuje osobom duchownym zajmowania się działalnością handlową (por. kanony 286 i 1392). Biskup Gliwicki nie wyraził zgody na tego typu działalność; nie był również proszony o udzielenie takiego pozwolenia. Jednym z ważniejszych zadań, jakie Kościół wypełnia na rzecz społeczeństwa, jest troska o trzeźwość narodu. Dlatego też czerpanie zysków ze sprzedaży alkoholu przez osoby duchowne stoi w jaskrawej sprzeczności z tym zadaniem. Biskup Gliwicki, po zapoznaniu się z omawianą sprawą oraz po wysłuchaniu wyjaśnień ks. Marka, postanowił z dniem 24 października br. odwołać go z zajmowanego urzędu administratora parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Herbach oraz o tymczasowym nie przydzielaniu mu innych funkcji i zadań - poinformował ks. Krystian Piechaczek, rzecznik prasowy Kurii Diecezjalnej w Gliwicach.

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “Po naszej publikacji, Biskup Gliwicki odwołał ks. Marka Niewiadomskiego z urzędu administratora parafii w Herbach!”

 1. Kalycko pisze:

  24 października ???? Szybkie działanie – nawet bym powiedział – ekspresowe 😂😂😂

  16
 2. Swój pisze:

  Schowają sprawę pod dywan . Będzie za chwilę w nowej parafii. ..

  13
 3. Komo pisze:

  Opublikujcie w mediach ogólnopolskich koniecznie!!!!

 4. Swój pisze:

  Najgorsze w tym wszystkim jest to że ludzie mocno związani z kościołem i księdzem dobrze wiedzieli o tym że prowadzi sklep… Smutne przykre dziwne ??

  15
  1
 5. Borg pisze:

  A co z tym sklepem nie tak? Jedna sprawa to brak zgody biskupa, druga to prowadzenie sklepu każdego jak inny.

  5
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *