zachmurzenie umiarkowane
12°
sobota
Reklama
fot. OSP KSRG Lisów
OSP Olszyna jest najbardziej aktywną jednostką OSP w gminie Herby
20 stycznia 2021 r. | 13:05
10

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach udostępniła "ranking" najbardziej aktywnych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie lublinieckim. W ubiegłym roku, biorąc pod uwagę liczbę pożarów, miejscowe zagrożenia i alarmów fałszywych, najbardziej aktywną jednostką całego powiatu była Ochotnicza Straż Pożarna w Woźnikach.

OSP Woźniki w 2020 roku, według oficjalnych danych, miała łącznie 92. wyjazdy. Drugą najbardziej aktywną jednostką była Ochotnicza Straż Pożarna w Korzęcinie (91. wyjazdów), a trzecią OSP Lubliniec (80. wyjazdów).

Najbardziej aktywną jednostką OSP w gminie Herby była OSP Olszyna, która miała 60. wyjazdów.

ranking jednostek OSP z gminy Herby:
OSP Olszyna - 60. wyjazdów
OSP Lisów - 35. wyjazdów
OSP Tanina - 24. wyjazdy
OSP Chwostek - 19. wyjazdów
OSP Kalina - 17. wyjazdów
OSP Hadra - 12. wyjazdów

PAWEŁ GĄSIORSKI10 odpowiedzi na “OSP Olszyna jest najbardziej aktywną jednostką OSP w gminie Herby”

 1. xxx pisze:

  Jak się ma znajomości w PSP to nawet się dwoma jednostkami do plamy oleju wyjeżdża…. Żenujące, że nadal światem rządzą układziki. Ale wyjazdy były potrzebne bo inaczej nie było by nowego samochodu….

  2
  16
  • Stanisław pisze:

   W szczególności jak plama ciągnie się od Herb do Boronowa albo od samego Lublińca i przy usuwaniu tych plam było PSP. Przynajmniej w 3 osoby nie wyjeżdżają tak jak inna jednostka.

   13
   1
 2. XD pisze:

  Tak znajomości w PSP, to na pewno przez te znajomości do zdarzenia w herbach zamiast OSP Olszyna wzywają jednostki z sąsiedniego powiatu. ? Jedyne co ma wpływ na ilość wyjazdów, to zaangażowanie ochotników nic więcej. ?

  14
  2
  • XXX pisze:

   najbardziej zaangażowaną jednostką na pewno nie jest jednostka z Olszyny…
   na ilość wyjazdów duży wpływ miał sam fakt nowego samochodu, gdyby się o niego nie starali na pewno by tyle nie wyjeżdżali ale trzeba jakoś zaargumentować potrzebę kolejnego samochodu….

   1
   12
 3. XrXr pisze:

  To jaka jednostka jest najbardziej zaangażowana?

  • Dla wszystkich Xxxxxxxxxx pisze:

   Proszę bardzo aby wszyscy Panowie I Panie xxxxxxxx przestali pisac głupie komentarze.
   Prosze zobaczyć jak druhowie OSP Olszyna starają się o garaż i resztę.
   Pracują sami i działają w czynię spoleczynym.
   Ine jednostki niestety ale potrafią gminie tylko wystawiać faktury 🙂
   A jakie to jednostki to wszyscy wiedzą ??

   17
   1
 4. Rafał pisze:

  Brawo dla druhów w Olszynie! Serce rośnie widząc taką mobilizację mieszkańców i zaangażowanie w rozwój jednostki? Jest to najlepszy przykład dla innych jednostek, jaką drogę trzeba przejść dla odbudowania potencjału straży i działań nie tylko stricte bojowych, a także społeczno kulturalnych. Oby tak dalej!
  I uprzedzam, nie jestem członkiem ww straży?

  13
 5. zyz pisze:

  Jakieś pięć lat temu latem zapalił się kurnik wielkości 3 na 4 m w Herbach na nie zabudowanej działce ul. Reymonta (fachowiec pokrywał dach papą termozgrzewalną, właścicielka nie dała mu kluczy do szopki więc nie sprawdził w środku co i jak po skończonej pracy pojechał do domu, pewnie tliły się kokony owadów przy dachu). Szopa oczywiście się zapaliła, przyjechało 5 jednostek straży, ugasili ogień.(gasiły dwie) Po godzinie od zgaszenia pożaru nadjechał wóz strażacki z Częstochowy z drabinami. I Jeszcze jeden z Lublińca. Pytanie zasadnicze: jaki jest przepływ informacji o zagrożeniu (zgasili czy nie zgasili?) Jechać trzeba, choć całkiem możliwe, że gdzie indziej potrzebna byłaby interwencja strażaków, a oni pojechali do zgaszonego pożaru. Gdzie tu logika ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *