zachmurzenie duże
-1°
-2°
sobota
Reklama
Okradali sklepy w Herbach. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności
04 maja 2022 r. | 11:51
0

Lublinieccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy 26 kwietnia dokonali kradzieży w jednym z marketów w Herbach. Przestępcy skradli art. spożywcze i narzędzia na kwotę blisko 1,5 tys. złotych. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

26 kwietnia w godzinach popołudniowych, na terenie marketu przy ulicy Lublinieckiej w Herbach miała miejsce kradzież. Według zgłoszenia, dwóch mężczyzn miało ukraść narzędzia ogrodnicze o znacznej wartości, a następnie oddalić się w kierunku dworca. Przybyli na miejsce policjanci ustalili rysopisy sprawców i rozpoczęli czynności zmierzające do ujęcia przestępców.

Jeszcze tego samego wieczora jeden z policyjnych patroli pełniący służbę na terenie Lublińca zatrzymał do kontroli samochód osobowy marki Ford, którym poruszało się trzech mężczyzn. W trakcie sprawdzania pojazdu, w bagażniku mundurowi ujawnili liczne narzędzia ogrodnicze oraz artykuły spożywcze, które jak się okazało pochodziły z kradzieży w Herbach.

Podróżujący fordem mieszkańcy województwa łódzkiego w wieku 25, 29 i 65 lat zostali zatrzymani. Po nocy spędzonej w areszcie zostali doprowadzeni do lublinieckiej prokuratury. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec całej trójki zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *