zachmurzenie małe
19°
15°
czwartek
Reklama
Nowa policyjna hybryda będzie jeździć po gminnych drogach
14 grudnia 2020 r. | 10:37
0

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu otrzymali nowy radiowóz z napędem hybrydowym. Pojazd został zakupiony dzięki finansowemu wsparciu Starostwa Powiatowego w Lublińcu oraz Wójtów i Radnych gmin: Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Pawonków i Woźniki , środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach oraz budżetu KWP w Katowicach. Nowy, ekologiczny radiowóz będzie można zobaczyć na drogach wszystkich gmin powiatu lublinieckiego.

9 i 11 grudnia br. w lublinieckiej komendzie odbyło się przekazanie nowego radiowozu. Zakup hybrydowej Toyoty o wartości niespełna 108 tyś. zł w dużej mierze był możliwy dzięki środkom przekazanym przez samorządowców powiatu lublinieckiego. Komendant Powiatowy Policji mł.insp. Dariusz Kiedrzyn podziękował przybyłym samorządowcom za dofinansowanie udzielone przy zakupie samochodu, a także wyraził wdzięczność za dotychczasową współpracę oraz zaangażowanie i wsparcie wielu przedsięwzięć, podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców gmin powiatu lublinieckiego.

Nowo pozyskany radiowóz trafi do Wydziału Ruchu Drogowego KPP Lubliniec, gdyż to ci funkcjonariusze na co dzień realizują powierzone im zadania na drogach całego powiatu lublinieckiego. Aby zapewnić bezpieczeństwo, a także komfort w codziennej służbie, samochód wyposażony jest m.in. w 7 poduszek powietrznych, automatyczną klimatyzację i kamerę cofania. Nowoczesny pojazdy napędza silnik spalinowy o pojemności 1798 cm3 wspomagany przez dodatkowy silnik elektryczny. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *