zachmurzenie umiarkowane
16°
13°
piątek
Reklama
Co najmniej cztery komitety wyborcze powalczą o fotel Wójta
09 marca 2017 r. | 12:20
66

Rozpoczęła się kampania wyborcza w gminie Herby. Do dziś zarejestrowały się cztery komitety wyborcze: KWW Iwony Burek, KWW Porozumienie, KWW Rafała Jureczko - Przedsiębiorczość Młodych i KWW Zintegrowana Gmina. Wychodzi na to, że w wyborach na Wójta będzie co najmniej czworo kandydatów.

Do końcowej rejestracji komitetów pozostało 6 dni. Wkrótce w całej gminie będzie widoczna kampania wyborcza (ulotki, plakaty, billboardy), jak również na GminaHerby.pl (mam już zapytania w sprawie reklamy).

Ostateczna liczba komitetów zostanie podana 16 marca, a oficjalnych kandydatów na wójta poznamy najpóźniej 31 marca.

PAWEŁ GĄSIORSKI66 odpowiedzi na “Co najmniej cztery komitety wyborcze powalczą o fotel Wójta”

 1. PiS pisze:

  tylko Iwona Burek da nam gwarancję i stabilność naszej gminy. Brawo Iwona, Brawo Jarosław!

 2. Ona pisze:

  Nie mylić stabilności ze stagnacja..jedynie co może zagwarantować to to ze nic się nie zmieni. Nadal te same osoby przy tym samym zrodelku

 3. Kombu pisze:

  Jeśli wygra Pani Iwonanie zmieni się nic. Herby potrzebują kogos kto ma jaja a nie kogoś kto się boi własnego cienia.

 4. Wyborca pisze:

  Zgadzam się z tobą Kombu. Herbom potrzebne są zmiany, inwestycje, pozyskanie funduszy z UE i przede wszystkim kwestia OZE!!!!!!

  • maniek pisze:

   Coś przespałeś z tymi dotacjami i OZE. Tak na marginesie, mam nadzieje że nie jesteś z pod znaku Pis bo dotacje powinny cię brzydzić jak cała unia włącznie z nowo wybranym Tuskiem.

 5. Kombu pisze:

  Kocham Herby ale się ich wstydzę !!! Centrum to jedna ławka z kilkoma pijaczkami i buda zwana przystankiem, o PKP nie wspomnę. Dziury , tony śmieci na odcinku gmina – przejazd kolejowy. Panie z urzędu nie chodzą na nogach to może nie widzą. Dramat ….. Dla młodych nie ma nic…Gacek tylko na stypy i osiemnastki…

  • Stolarz pisze:

   Jak można wypisywać takie bzdury ?
   – Umiesz liczyć do 10 ? ile jest ławek w centrum Herbów ?
   – Co mają pijaczki do Urzędu Wójta Gminy i odwrotnie ?
   – Co Wójt i Gmina ma do przystanku autobusowego ? i co chcesz od przystanku?, jest gorszy od przystanków w innych miejscowościach ?. No chyba że tobie się śni na wsi dworzec PKS ?
   – Co ma Wójt i urząd do mienia PKP ?
   – Dlaczego oczekujesz od urzędu Gminy i od Wójta remontu drogi należącej do PKP ?
   – Co ma wójt do śmieci, skoro kosze stoją i dlaczego nie masz pretensji do mieszkańców oraz policji która wlepia mandaty za wszystko tylko nie za zaśmiecanie ?.
   – Dlaczego oczekujesz od Gminy, otwarcia różnej maści przybytków, skoro Gmina nie jest do tego powołana ?.
   I WY CHCECIE RZĄDZIĆ GMINĄ !!! z takim rozumowaniem ?

 6. Wyborca pisze:

  No właśnie, musicie wy młodzi określić czego chcecie. Ta władza zupełnie o was zapomniała

 7. Obserwator pisze:

  No i rozpoczęło się szczekanie. Z jednej strony pisowcy, którzy z Pani Burek zrobili sobie członka PIS, choć nie deklarowała członkostwa w tej partii. Z drugiej strony napierają różnej maści dziwadła nie mające pojęcia o samorządzie.

 8. ghy pisze:

  A ja będę głosować na pana Jureczko

 9. Stolarz pisze:

  I będziesz bardzo zawiedziony po ogłoszeniu wyborów – Amen 🙂

 10. Mieszkaniec Herbów pisze:

  A może mi ktoś wyjaśnić z kim się zamierza zintegrować KWW Zintegrowana Gmina, a z kim porozumieć KWW Porozumienie ?. Jestem ogromnie ciekaw.

 11. Ja pisze:

  Stolarz – czyli zagospodarowanie centrum nie leży w kompetencjach gminy ? To w czyich bo czegoś nie rozumiem ? Codziennie chodzę tamtędy i ręce opadają . Naprawdę tylko mnie ???

 12. Stolarz pisze:

  Zagospodarowanie mienia Gminy należy do Gminy. Niestety to co najgorzej wygląda w centrum Gminy nie należy do Gminy. Dworzec jest własnością Polskich Klei Państwowych, Wiaty przystankowe są własnością Państwowej Komunikacji Samochodowej, część placu targowego i cały pas ziemi włącznie z drogą asfaltową, budynkami i śmieciami za PKS jest własnością PKP. Mnie też się to nie podoba i też bym chciał zmian ale jestem realistą. Nikt tego nie zmieni jeśli właściciel tego przybytku nie będzie tego chciał zbyć lub sam tego nie wyremontuje. Co jeszcze byś zmienił? posadził drzewka ?, postawił więcej ławek ? wymalował krawężniki na biało, a trawę na zielono ?. Niestety Herby jakie są każdy widzi. Kto tu mieszka od urodzenia dobrze wie, że większość nieruchomości i ziemi należy do kogoś – nie do Gminy i Gminie nic do tego mienia.

 13. ----d pisze:

  Z tego co pamiętam o zagospodarowaniu centrum mówi się od dawna . Dlaczego skoro to niewykonalne ?

  Nikt nie mówi o malowaniu trawy. Bez przesady

 14. Vvvbv pisze:

  Pan Pilarz startuje ?

  • Jarosław Polskę zbaw pisze:

   Ta, na szafarza.

   • Bartek pisze:

    Mam wrażenie że niektórzy nie dorośli do tego aby się tutaj udzielać zachowują się jak bydło . Wypadałoby mieć trochę kultury,a widzę że użytkownik jej nie posiada i zachowuje się jak cham i prostak. No ale jak to mawiają “Człowiek ze wsi wyjdzie ale wieś z człowieka nie “

 15. mieszkanka olszyny pisze:

  CO WY CHCECIE WSZYSCY OD WŁADZ GMINY ŻEBY WIEŚ ZAMIENIŁA W MIASTO. LUDZIE O CO WAM CHODZI SAMI LUDZIE ŚMIECĄ, NIC NIE DBAJĄ A WSZYSCY CHCECIE ŻEBY WAM GMINA [-PRZEPRASZAM ZA WYRAŻENIE ] DUPY WYCIERAŁA LUDZIE PATRZCIE W SWOJE GARY I CO MACIE W DOMU A NIE JAK RZĄDZI GMINA A JEŚLI CHODZI O GŁOSOWANIE TO JESTEM ZA IWONĄ BUREK ONA TERAZ ZACZYNA SPRZĄTAĆ WASZE BRUDY I PRZESTAŃCIE NARZEKAĆ NIEKTÓRA GMINA NAWET WODY NIE MA ,ALBO KANALIZACJI A WY W CAŁYM SZUKACIE DZIURY ABY KOGOŚ DOBIĆ JAK PSA I WY JESTEŚCIE POLAKAMI WSTYD MI ZA WAS DO KOŚCIOŁA NA MSZE DAJCIE TO DOBRZE NA TYM WYJDZIECIE .

 16. Stolarz pisze:

  Kto o tym mówi ?. Ludzie którzy nie mają pojęcia o prawie własności. Mowa o takich sprawach zawsze przewija się przed wyborami co jasno wskazuje, że jest to jedynie kiełbasa wyborcza dla ciemnych mas. Idąc tym tokiem rozumowania,równie dobrze Gmina powinna wyremontować też torowisko i przejazd kolejowy bo z mojej obserwacji wynika, że tory nie trzymają linii prostej, a przejazd jest koślawy. To jest żałosne. Ja jako mieszkaniec płacący podatki nie zgadzam się aby za moje pieniądze remontowano czyjeś mienie (mienie nie należące do gminy), z resztą żaden rozsądny Wójt i żadna rada tego nie zrobi bo to by oznaczało dla tych ludzi spore konsekwencje.
  Co konkretnie w centrum Herbów należy zagospodarować ? (oprócz tych miejsc, których się nie da zagospodarować ze względu na prawo własność).

 17. -ccc pisze:

  chyba dam na mszę jednak. masz rację mieszkanko Olszyny, To najlepsze rozwiązanie

 18. Ecik pisze:

  Na tablet trza dać, bo farorz licho wyglondo.

 19. ewa pisze:

  Cyrk się rozpoczął. :-)))) Kto jeszcze startuje ?

 20. Antoni nas obroni pisze:

  Kury u mojego sąsiada gdaczą, że kandydatów jest kilku:
  1. Obecna komisarz, była zastępca Wójta Gminy Herby,
  2. Szeregowy pracownik referatu księgowości budżetowej i płac UM w Lublińcu.
  3. Prezes ledwie dyszącego GS-u, aktor kuchennych rewolucji.
  2. Rzeźnik, właściciel małej masarni.
  4. Handlarz kamerami,
  5. Agent ubezpieczeniowy, były sprzedawca odzieży.
  6. Budowlaniec, aktor drugoplanowy kuchennych rewolucji.
  7. Dostawca gazu, aktor kuchennych rewolucji pytający o gęsie pipki.
  8. Nauczycielka wf w wiejskie szkole z pod Konopisk.

  Kogut sąsiada typuje obecną komisarz.

 21. mleczarnia pisze:

  łatki wszystkim poprzypinałeś…. i to są właśnie Herby .
  żenada

  • Antoni nas obroni pisze:

   Dlaczego łatki ? takie są życiowe osiągnięcia kandydatów. Nie moja wina, że nie ma wśród nich liderów przedsiębiorczości czy też osób z dorobkiem życiowym.

   • Maniek pisze:

    Jestem ciekawy Twoich osiągnięć życiowych 🙂 chyba niezbyt się udało coś czuję po tym co tu wypisujesz 🙂 stolarz i Antoni , zdecyduj się na jeden podpis 🙂 po treści doskonale widać że piszę jedna osoba. Jeśli masz tak dużo do powiedzenia startuj a wyborach 🙂

    • Antoni nas obroni pisze:

     Jestem Antoni i nikt mi nie zabroni. A co do moich osiągnięć Maniek, śpij spokojnie. Ja nie potrzebuje pchać się do korytka Wójtowego, mam lepsze.

 22. Jacek Skubała pisze:

  Baba wójtem? Serio?

 23. ona pisze:

  Stolarz czy trzeba złożyć zawiadomienie do prokuratury ze wójt z zastępca za gminne pieniądze utworzyli na terenie pkp tzw targowisko i postawili gminne wc z którego śmierdzi na kilometr. Trzeba też się zostawić co w takim razie robimy w ulotkach wyborczych informacje wójta i rewitalizacji centrum Herbie przez kolejne 3 rury wyborcze. Może też należałoby się zastanowić jakim zarządcą będzie Pani Burek jeżeli przez tyle lat jako zastepca nie potrafila wyegzekwowac uporzadkowania terenu wokol dworca. Moze tez nalezy wreszcue wytłumaczyć jej ze droga przed dworcem to teren gminy nie teren wykopalisk archeologicznych. Można spokojnie zasypać te dziury. No i dac jej wykaz firm żeby wiedziała ze nie tylko firma z Olszyn może wykonywać usługi na rzecz gminy

 24. ona pisze:

  Stolarz czy trzeba złożyć zawiadomienie do prokuratury ze wójt z zastępca za gminne pieniądze utworzyli na terenie pkp tzw targowisko i postawili gminne wc z którego śmierdzi na kilometr. Trzeba też się zostawić co w takim razie robimy w ulotkach wyborczych informacje wójta i rewitalizacji centrum Herbie przez kolejne 3 tury wyborcze. Może też należałoby się zastanowić jakim zarządcą będzie Pani Burek jeżeli przez tyle lat jako zastepca nie potrafila wyegzekwowac uporzadkowania terenu wokol dworca. Moze tez nalezy wreszcue wytłumaczyć jej ze droga przed dworcem to teren gminy nie teren wykopalisk archeologicznych. Można spokojnie zasypać te dziury. No i dac jej wykaz firm żeby wiedziała ze nie tylko firma z Olszyn może wykonywać usługi na rzecz gminy

 25. Stolarz pisze:

  Jeśli chodzi o zawiadomienia do prokuratury i telewizji to lepszych od was się nie znajdzie w całym powiecie Lublinieckim. Wójt Banduch odczuł to wielokrotnie na swojej skórze.
  Co do twojego lulania o wc i innych pierdołach – czytaj ze zrozumieniem – napisałem wyraźnie “część placu targowego” to nie znaczy, że cały plac. Co do śmierdzącego kibla – ciesz się że jest bo sikałabyś pod drzewem. A jak ci śmierdzi to zawsze w ramach społecznych prac możesz go uprzątnąć. Jeśli uważasz że słowo rewitalizacja zawsze oznacza to co ty byś chciała to zasięgnij słownika. Jak dla mnie rewitalizacja była, a że w skali takiej a nie innej to już zupełnie inna historia.
  Jeśli chodzi o resztę twojego wpisu to powiem tyle – mam nadzieję, że doradzisz przyszłemu Wójtowi jak upiększyć ten teren i sama poprowadzisz negocjacje z dyrekcją PKP w Warszawie, która już się pali do remontów. Na razie nic nie zrobiłaś, a i pewnie w życiu wiele nie osiągnęłaś więc krytykowanie przychodzi Ci łatwo. O temacie drogi za PKS nie będę się powtarzał bo mam zasadę – skoro za pierwszym razem nie trafia do pustej głowy to już nie trafi. Amen.

  • stary pisze:

   Jest takie powiedzenie by nie dyskutować z idiotą ,bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.Może to jest obraza ale Ty sam przecież obrażasz innych.

   • Stolarz pisze:

    Stary nie wiem kogo obraziłem, ale niech ci będzie. Ja przynajmniej argumentuje. A co do idioty nie gniewam się – punkt widzenia zależy od siedzenia.

   • ona pisze:

    ale mi nagadałeś Stolarz..spać nie będę mogła. Jeżeli chodzi o sikanie pod drzewem…hmmm…nie przyszło by mi to do głowy , pewnie jak większości osób…no ale cóz…pewnie przyzwyczajenie wzięło u ciebie górę. Ja skorzystałabym z toalety na stacji paliw na przykład. Budowa tego wc była tak przemyślana jak budowa boiska pod linią wysokiego napięcia czy zbiornika rekraacyjnego obok oczyszczalni ścieków i powyżej poziomu rzeki, która miała go zasilać. To że tv interesowała się wójtem…cóż, jezeli ktoś kładzie asfalt w polach całkiem przypadkiem ta gdzie sam jest ich właścicielem a potem w oficjalnym piśmie pisze, że jeździ tamtędy do pracy…sam się prosi o uwagę mediów. Widać, żeby wyremontować drogę obok dworca trzeba wybrać wójta z tej ulicy. Uporządkowanie terenu wokół dworca to nie tylko remont budynku, to też wycięcie krzaków, uprzątnięcie terenu. Gdyby zrobić tam nawierzchnie, zwyczajnie posprzątać to z całą pewnością wpłynęłoby to pozytywnie na wizerunek tej częsci Herbów.

    • Stolarz pisze:

     Ona – wg mnie możesz korzystać z toalety nawet u fryzjera lub w kwiaciarni jak wstydu nie masz. Nie zapominaj jednak, że ten przybytek, o którym tak nagannie się wypowiadasz nie został wybudowany dla ciebie, tylko dla ludzi i to nierzadko podróżujących, aby nie musieli sikać pod przysłowiowym płotem. Jego budowa dla ciebie była zbędną inwestycją bo sikasz na CPN, ale zapewniam cie nie wszyscy tak robią i tak myślą. Pozostałe inwestycje, które z taką łatwością krytykujesz może i nie były idealne, ale też przyszłość pokaże co inni zrobią i ile w tym będzie logiki. Krytykować jest bardzo prosto, szczególnie jak się nic nie zrobiło. Zatem zrób coś zanim wypalisz z krytyką. W pierwszej kolejności stań do walki o fotel Wójta – zobaczymy czy wygrasz -czy osiągniesz to co krytykowany przez Ciebie były wójt. Jak wygrasz i coś zrobisz lepiej od poprzednika będziesz mieć moralne prawo do krytyki.
     O boisku i kąpielisku w Lisowie powiem tyle – faktycznie ja na miejscu Wójta rozegrałbym to inaczej, a mianowicie rozwiązałbym umowę z dzierżawcą stawu w Lisowie i albo bym go zasypał pod boisko, albo zrobił na miejscu pola kaczeńców kąpielisko dla miejscowej ludności. To byłoby rozsądne rozwiązanie mając na uwadze, że pewnym osobom lepiej wychodzi krytykowanie czyjejś pracy, a niżeli zarządzanie tą sadzawką.

 26. Kum pisze:

  A co Ty zrobiłeś dla gminy że tak wszystkich krytukujesz ? Pochwal się

 27. Stolarz pisze:

  Ja nie kandyduje i nie agituje aby mieć obowiązek chwalenia się swoimi osiągnięciami dla Gminy. Ja krytykuje osoby gołosłownie mówiące o “herbach w zgliszczach” i kandydujące mimo że nic nie zrobiły oprócz krytykowania poprzedniej władzy.

 28. rzepka34561@wp. pisze:

  Ale -teraz widać jak cisną się do koryta , pozabijają się niedługo .Ja widzę tylko jedną osobę ,która ma kompetencje co do sprawowania funkcji Wójta Gminy,to Pani Burek .A reszta to, aby zdobyć koryto!!!!!!!!!!!!!

 29. Bartek pisze:

  Według mnie osobą sprawują piecze nad całą gminą powinna coś osoba z poza naszego środowiska. Która równo traktowałaby wszystkie miejscowości.Każda rozwijałaby się tak samo, a nie że jeden kładzie bardziej an jednych drugi na innych. Bo nie oszukujmy się ale tak to dotychczas wyglądało. Po drugie nikt z obecnych pracowników gminy,bo to za wiele nie zmieni jednie co zmienią sobie pieczątki i dalej będą te same świnie przy korycie.Powinna to być młoda osoba która wprowadzi więcej życia w tę gminę.Powinna starać się pozyskiwać środki z Unii i rozwijać całą gminę,więc ja nie widzę żadnych odpowiednich kandydatów na to miejsce.

  • Stolarz pisze:

   Czy możesz pisać po polsku i ze składnią. Przeczytaj to co napisałeś i sam oceń. Jeśli taki poziom prezentują młodzi to pozostaje pozostać przy starych.

 30. Wyborca 2 pisze:

  Jak kandydują dwie osoby to źle bo nie ma wyboru. Jak jest więcej kandydatów też źle bo cisną się do koryta. Nie dogodzisz jednym słowem. A ja się cieszę że jest dużo kandydatów w końcu jest jakiś wybór i że mlodzi ludzie też startują. Mój głos idzie do młodego człowieka. I mam nadzieję że w końcu młodzi ludzie wyjdą z domów i zagłosują.

 31. Stolarz pisze:

  Tak sam na siebie ???????????, nie wstyd Ci ?.

 32. Wyborca 2 pisze:

  Nie wstyd mi . Bo i czego.Nie głosuje na siebie jestem kobietą. A o ile mi wiadomo to startuje tylko jedna Pani????. Ja proponuję może żeby wstrzymać się od komentarzy jeśli nie wie Pan czegoś na 100%.

 33. Herbus pisze:

  To może ja również dodam od siebie trzy grosze.
  Jeśli chodzi o “centrum” Herbów, to na prawdę aż prosi się o posadzenie kilku drzew, krzewów oraz więcej ławek. Trawnik także powinien być koszony częściej niż raz na 2 miesiące… Gmina powinna zakupić zamiatarkę i dbać o czystość chodników i ulic w całej gminie. Wszyscy piszą o drodze za przystankiem autobusowym, że jest dziurawa jak szwajcarski ser a nikt nie wspomniał o ulicy Powstańców Śląskich w Herbach. Co roku Panowie z gminy wysypują “asfalt” z worków w te dziury i tak powstaje łata na łacie, łatą przykryta… Z tego co wiem, to już X lat temu ten odcinek miał otrzymać nową nawierzchnię… Kolejna sprawa to “pijaczki” na ławkach… A gdzie niby mają wyjść na piwo?? Do Baru M&M (Herbska), gdzie za barem stoi właściciel, który samym podejściem do klienta go zniechęca? Miejscowość porównywalna z Aleksandrią, gdzie w Metro zawsze jest pełno ludzi i nie muszą szlajać się po ławeczkach.. Kolejna sprawa to oświetlenie ulic. Ja rozumiem, że wszędzie szuka się oszczędności, ale wyłączanie lamp gdy jest jeszcze ciemno to lekka przesada. Brakuje kogoś, kto organizowałby jakieś zajęcia dla młodzieży, np dyskoteki w Gacku, zajęcia fitness itp. Mam nadzieję, że kandydat który wygra weźmie te kwestie pod uwagę. Niech coś się w końcu zacznie dziać w tej Gminie, bo jak Pani Magda Gessler słusznie zauważyła “niewiele się tu dzieje” 🙂

  • Jarosław Polskę zbaw pisze:

   Z ulicami masz rację, są w złym stanie i to należy zmienić. Ulica powstańców, a dokładnie odcinek od Agrosu po aptekę to jakaś masakra nie mniejsza jest na odcinku ulicy nowej. Te same problemy ma kilka innych ulic w tym ulice w Lisowie. Ulice w gminie powinny przejść gruntowny remont bo śp Wójt już zrobił wszystko co wymagało kopania. Zgadzam się również z zamiataniem. Skoro gmina zimą rozsypuje piach to i wiosną ten piach powinien być zebrany. Co do ławek, drzewek i innych upiększaczy jestem też za, jednak nie powinno to stanowić obiecanek wyborczych. Dlaczego ? bo to może obiecać i zlecić do wykonania byle osioł. Herbom potrzebne jest coś więcej – porządny plan rewitalizacji uwzględniający realne pomysły na usunięcie problemów – choćby z mieniem PKP, którego nie da się zmienić a szpeci. Do tego wszystkiego potrzebny jest jeszcze projekt zagospodarowania przestrzennego a nie wizja zwykłego człowieka, który wskaże miejsce posadzenia kilku drzewek i przytwierdzenia paru ławek.
   Jeśli chodzi o pozostałe Twoje pomysły to niestety nie są one do końca trafione bo dyskoteka, spotkania dla młodzieży, festyny i inne to i owszem może gmina organizować, ale knajpy ci już nie postawi. To należy do mieszkańców.

 34. Gosia pisze:

  Straszne te kampanie wyborcze ludzie ważne aby dobrze wybrać mądrych wójtów którzy zadbają o gminę i mieszkańców nie ma co rzucać blotem

 35. Babcia Aniela pisze:

  Żeby Herby wyglądały przyzwoicie należałoby w pierwszej kolejności usunąć (lub zasłonić) Skrapenę, która wygląda jak plan filmu o zagładzie ziemi. Następnie przebudować całe centrum, które w 90% składa się z parkingu, po czym odnowić wszystkie kamienice począwszy od Herbskiej skończywszy na Czechu. Kolejną rzeczą powinno być usunięcie wszystkich bud jarmarcznych – tych z mięsem, ubraniami, akumulatorami, które ustawiono według zamysłu pianego geodety i na ich miejsce postawienie nowych pawilonów na skalę 21 wieku. Poprawa wizerunku nieodłącznie wiąże się również z remontem fasady dworca oraz budynków wokół niego, a także zakazem wywieszania różnego rodzaju bilbordów i szmat na budynkach (typu. do wynajęcia). Nie mniej ważnym byłoby również usunięcie starych komunistycznych pawilonów które straszą puste za sprawą prężnie działającego GSu. To wszystko pozwoliło by na tzw. dalsze upiększanie tj. zastosowanie zieleńców z ławeczkami i siłowniami, odtworzenie parku przy starym dworcu (również odrestaurowanie tej budowli) i zbudowanie w nim małego amfiteatru do imprez typu festyny, dożynki itd. Nie mniej istotne są też nowe witacze, dobre drogi, porządek, letni basen na terenie domu dziecka itd. itd.
  A teraz zapytam – który kandydat podejmie się tego dzieła ?, bo malowanie krawężników i sadzenie krzewów mamy przed każdymi wyborami.
  p.s.
  ciekawe kto sobie wpisze niektóre z pomysłów.

 36. ona pisze:

  Bartek zgadzam się częściowo z Tobą. Trzeba gminę oddać w młodsze ale kompetentne ręce. do tej pory młodzi nie mieli szans w tej gminie. Mam nadzieję że to się znów. Trzeba szanowac starszych nie wolno ich separowac ale nie może być tak, że o gminie decydują niemal wyłącznie oni

 37. Stolarz pisze:

  ona – młodzi to ? RJ, EBG, JB, WK, LW, PM, KS, KK i inni z KW RJ ? Co ci młodzi zrobili ?, a może chodzi o młodych kandydatów RJ, PC, JR, KO ? co ci z kolei zrobili lub co osiągnęli ?. Mama głosować za osobami bez osiągnięć życiowych tylko dlatego że są młodzi ?. Przekonaj mnie proszę lub zaprzestań pisania bez argumentacji.

 38. wyborca3 pisze:

  Moim zdaniem gmina ma jeden problem…brak spójnego pomysłu na jego zagospodarowanie. Należałoby zrobić projekt zagospodarowania przestrzennego, ale nie na zasadzie pani Krysia z panem Zdzisiem tylko zlecić to fachowcom. Następnie sukcesywnie się tego planu trzymać i go w kolejnych latach realizować. Jeżeli rada gminy podejmie uchwałę co do jego wykonania to każdy kolejny wójt będzie musiał go realizować. Dobrze by było jednak, żeby w radzie zasiedli w końcu ludzie którzy wiedzą jaką odpowiedzialność i władzę dzierżą w rękach. To nie powinna być grupa osób bezmyślnie podnoszących rękę gdy wójt każe,ale ludzie którzy słuchają mieszkańców i w miarę możliwości wdrażają ich oczekiwania.
  Fajnie by było gdyby w końcu doszło do kampanii w której każdy kandydat ma równe szanse na wypowiedzenie się, w której mógłby zostać wysłuchany i w ramach której wybrany zostałby najlepszy kandydat…takie tam…marzenia

 39. Rolnik pisze:

  Nic nie stoi na przeszkodzie aby kandydaci zorganizowali spotkania z wyborcami i przedstawili swoją wizję gminy. Takie spotkania przed wyborami organizują partie polityczne i przynosi to pewien pożytek, bo wyborca ma szanse się przekonać, co dana osoba sobą prezentuje i po co startuje – dla stołka, kasy itd ? czy faktycznie po to aby wszystkim w gminie żyło się lepiej.
  Niestety, w moim odczuciu do takich spotkań nie dojdzie ponieważ kandydaci, o których dość głośno się już mówi nie mają nic do zaoferowania oprócz jednej i tej samej śpiewki – wybierzcie mnie to załatam dziury przy dworcu i ogólnie zrobię dobrze, a w pierwszej kolejności sobie. Z resztą nie ma co dywagować, już nie długo poznamy poszczególne programy. Jak na razie wiemy tylko, że Pani Burek będzie kontynuowała pracę śp. Wójta, Pan Jureczko swój program oprze na młodości, a pozostali dwaj kandydaci mają w planach się z kimś integrować i porozumiewać – z kim nie wyjaśnili w nazwach KW.

 40. Mieszkaniec pisze:

  Kandydatow jest 6 na razie jest wreszcie ktos kto pomagal mlodym w trudnych czasach zalatwial komputerydo szkol z kola mlodziezy wiejskiej no i zna sie na potrzebach mlodziezy kandydat z Lisowa konkretny facet i bardzo dobry organizator. Janusz Bartocha moze on sie okaze dobry..

 41. Davidwab pisze:

  Do you feel the pain of acid reflux? Do you feel a fire inside your chest? Are you miserable? Are you ready for the issues to stop? Continue reading to find out how. Keep reading to learn to control acid reflux for good and to end the misery for good.

  You may need to balance out hydrochloric acid amounts in your body if you want to reduce acid reflux and its symptoms. You can do this, for instance, by using sea salt rather than table salt. Sea salt has chloride and minerals that are good for the stomach and prevent acid.

  https://www.viagrasansordonnancefr.com/viagra-femme-france-vente/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *