pochmurnie
14°
13°
środa
Reklama
Mieszkaniec Taniny dwa razy w ciągu dnia zatrzymany za jazdę po alkoholu
16 lutego 2022 r. | 11:29
0

W poniedziałek lublinieccy policjanci dwukrotnie zatrzymali mężczyznę, który po alkoholu wsiadł za kierownicę. Za swoje postępowanie 33-letni mieszkaniec gminy Herby wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu kara 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

W poniedziałek około godziny 2.00 dyżurny lublinieckiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie od kierowcy, którego zaniepokoił sposób jazdy jadącego za nim mężczyzny. Kierowca opla miał wyraźne problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Na miejsce szybko dotarli mundurowi, którzy zatrzymali kierowcę. Podczas kontroli stanu trzeźwości 33-latka okazało się, że miał w organizmie ponad 3 promile. Wyszło też na jaw, że nie miał prawa jazdy. Mężczyzna został doprowadzony do lublinieckiej komendy, a po wykonaniu czynności opuścił budynek.

Po niespełna dwóch godzinach inny policyjny patrol zauważył tego samego mężczyznę siedzącego znowu za kierownicą opla. Pojazd został zatrzymany na ulicy Niegolewskich. Badanie alkomatem wykazało promil mniej niż poprzednio. Tym razem mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Grozi mu do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna. Dodatkowo odpowie za kierowanie samochodem bez prawa jazdy, za co grozi grzywna nie niższa niż 1500 złotych. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *