zachmurzenie umiarkowane
16°
13°
piątek
Reklama
fot. Gmina Herby
Majówka w centrum w Herbach
24 maja 2024 r. | 11:52
0
W miniony weekend w centrum przesiadkowym w Herbach odbyła się "Majówka w Centrum".
Poniżej znajduje się relacja gminy z tej imprezy.
"18 maja 2024r. w Herbach miała miejsce Majówka w Centrum,  podczas której  dokonano oficjalnego otwarcia nowo przebudowanego centrum miejscowości. Wójt Gminy Herby – pani Iwona Burek powitała zaproszonych gości oraz wszystkie przybyłe osoby, a następnie przedstawiła historię powstania tegoż miejsca w nowej formie architektonicznej. Głos zabrali także Posłowie na Sejm RP – pan Andrzej Gawron oraz pan Przemysław Witek. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele “GRUPY VERSO” – projektanta centrum miejscowości oraz wykonawca robót właściciel firmy “TEL-BRUK”.
Uroczystości towarzyszyło posadzenie pamiątkowego dębu papieskiego, którego historię wszystkim zgromadzonym przybliżył Nadleśniczy Nadleśnictwa Herby – pan Robert Gorzelak. Na potwierdzenie autentyczności sadzonego drzewa wręczył na ręce pani Wójt certyfikat potwierdzający jego prawdziwość. 
Uroczystości towarzyszył koncert w wykonaniu Małej Orkiestry Dętej z Ciasnej. Podczas sobotniego popołudnia zaprezentowały się również zespoły działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Herbach.  Zatańczyły Mażoretki Soprano Herby oraz Grupa Tańca Nowoczesnego Destiny. W repertuarze biesiadnym zaprezentował się Zespól Złota Jesień, natomiast zespól Lisowianki zaśpiewał piosenki ludowe. Eventowi towarzyszył  koncert w wykonaniu utalentowanej muzycznie młodzieży ziemi herbskiej: Weroniki Mrukwy, Elżbiety Brycht, Julii Bula, Mai Korzekwa oraz Zuzanny Mleczko. Gwiazdą wieczoru był Mateusz Mijał –  wokalista, muzyk i kompozytor, któremu sławę przyniósł utwór “Winny” nagrany wspólnie z Liberem.  Imprezę zwieńczyła zabawa przy muzyce DJ.
Uroczystości towarzyszyły stoiska rękodzielnicze. O podniebienia przybyłych zadbała  Kawiarenka Lamicafe oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Lisowa, które sprzedawało przybyłym bigos oraz żurek.  Nie zabrakło również grila. Najmłodsi uczestnicy mile spędzali czas w strefie animacyjnej, gdzie czekał na nich dmuchany zamek, wata cukrowa warkoczyki oraz tatuaże.   Wszyscy mile wspominają  sobotni czas spędzony w Centrum Herb.
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Wszystkim zaangażowanym  w realizację niniejszego przedsięwzięcia".

fot. Gmina Herby

fot. Gmina Herby

fot. Gmina Herby

fot. Gmina Herby

fot. Gmina Herby

fot. Gmina Herby

fot. Gmina Herby

fot. Gmina Herby

fot. Gmina HerbyDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *