zachmurzenie umiarkowane
16°
13°
piątek
Reklama
Wybory na wójta już 23 kwietnia. Na razie czworo kandydatów!
25 lutego 2017 r. | 13:48
29

W niedzielę 23 kwietnia mają się odbyć przedterminowe wybory wójta gminy Herby. Jeżeli nic się nie zmieni, to do 15 marca zostanie podane do publicznej wiadomości obwieszczenie wyborcze. Do 30 marca będzie można zgłaszać kandydatów na wójta. Na giełdzie nazwisk pojawiają się cztery osoby. Wśród osób chcących objąć stery po śp. Romanie Banduchu jest m.in. Iwona Burek - jego zastępca, a obecnie komisarz gminy kojarzona z KWW Forum Prawicy - koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości w powiecie lublinieckim.

Prawdopodobnie jej przeciwnikami będą Mieszkańcy Pietrzaków, Herbów i Lisowa. W wybory w Herbach mają zaangażować się partie polityczne, dla których to będzie test przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Gminą Herby interesuje się, oprócz wspomnianego PiS-u, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz Nowoczesna Ryszarda Petru.

W najbliższych tygodniach szykuje się ciekawa kampania. Tym bardziej, że w wyborach może wystartować inny kandydat (niż Iwona Burek) popierany przez urzędników Urzędu Gminy Herby.

Poniżej projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wyborów w Herbach.

PAWEŁ GĄSIORSKI29 odpowiedzi na “Wybory na wójta już 23 kwietnia. Na razie czworo kandydatów!”

 1. Wyborca 2 pisze:

  A konkretne nazwiska są podane oprócz p.Iwony?

 2. tragedia pisze:

  Tylko nie nowoczesna

 3. r pisze:

  To są informacje, które docierają do mnie bezpośrednio od ludzi zainteresowanych lub poprzez członków komitetów wyborczych. Konkretne nazwiska pewnie poznamy w najbliższym czasie. Na razie ich nie ujawniam.

  pzdr
  PG

 4. Stolarz pisze:

  Nie czworo kandydatów, a przynajmniej 9 🙂 i aby się tego dowiedzieć nie trzeba biegać po Herbach jak szanowny Pan “Redaktor” poniżej inicjały zacnych kandydatów:
  1. I B
  2. R J
  3. K P
  4. T G
  5. U J
  6. Z T
  7. P C
  8. J R
  9. K O
  Jak będzie więcej to pęknę ze śmiechu. Już dziś typuje I B, choć nie lubię PISu 🙂

 5. Gratuluję :-) 7 do rozszyfrowania bez problemu :-) z 7 . 8 mam problem pisze:

  Jakaś

 6. ????G.K. pisze:

  Ja na pewno zagłosuję na Iwonę jest dla mnie jedynym interesującym mnie kandydatem reszta może się starać ale raczej szanse marne Myślę że każdy mądry wyborca Nie da się dopchać innym do koryta pani Iwona ma dużą wiedzę była cały czas zastępca wójta więc wie doskonale na czym to polega a na pewno nie jest to łatwe i dla niej mój kandydat na pewno pani Iwona Burek

 7. To co najbardziej boli to Centrum Herb. Dramat.Może w końcu ktoś się za to weźmie........ pisze:

  Jakas

 8. Natomiast co do ilości kandydatów Myślę że będzie ich około 20 pisze:

  Jakas

  • Stolarz pisze:

   Jak już piszesz to nie myl okienek 🙂 Podpis wyżej, wpis niżej 🙂
   P.S.
   Piesze się Herbów nie Herb !! Nazwa miejscowości nie pochodzi od Herbu tylko dwóch Herbów (Pruskiego i Ruskiego). Herby liczba mnoga, nie pojedyncza.

 9. Obie formy są poprawne ale to chyba nie jest przedmiotem dyskusji. Pozdrawiam. :-)) jakaś . pisze:

  Jakaś

 10. Stolarz pisze:

  Mnie to nie przeszkadza, jak tak wolisz to ok 🙂

 11. ghy pisze:

  Tylko Rafał

 12. Hindenburg pisze:

  Błagam, co to za kolo i co zrobił dla gminy?

 13. Stolarz pisze:

  Ja tam się nie znam, ale wydaje mi się, że jedno drugiego nie wyklucza. Nie potrzeba piastować najważniejszego urzędu w Gminie, aby udzielać się dla lokalnej społeczności. Z tego co pamiętam ostatnią inicjatywą na rzecz Gminy Pana J było rozwieszanie swoich ogłoszeń wyborczych w 2014 r.
  W lokalnych społecznościach pełno jest osób, którym się chce coś robić i nie potrzebują być od razu Wójtem. No chyba, że Pana J po ostatnich wyborach (zaledwie 994 głosy do 1822) poczuł się nadto wyalienowany i to spowodowało jego bierność w życiu publicznym Gminy. Dla mnie słaby zawodnik.

 14. Mam pytanie. Co zrobili radni którzy mieli taką mozliwosc ? Chętnie się dowiem . jakaś . pisze:

  jakas@wp.pl

  • Herbus pisze:

   Nie chodzę na posiedzenia rady więc nie wiem, ale widząc “ogrom prac” radnego z mojego okręgu wiem, że ten Pan już mojego głosu nie otrzyma.

 15. wolny ja pisze:

  Kandydatów jest więcej. A.Z. na przykład. Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę kandydatów, którzy mogą coś wnieść NAPRAWDĘ w życie naszej gminy. W lepsze życie nasze gminy. By wszystkim żyło się lepiej!

 16. FanatykPiS pisze:

  Sporo jest ludzi który robią coś dla społeczności … np. A OSP. A Pan A.Z to miał sporo czasu się wykazać.

 17. Herbus pisze:

  Kłopot w tym, że takich kandydatów nie ma. Przynajmniej ja nie widzę. Kogo masz na myśli ?.
  Nie oszukujmy się, Ci o których wszyscy wiedzą nie startują po to aby coś zrobić (bo jak dotąd nic nie robili) tylko po to aby nieźle zarabiać i mieć władzę. Dlatego też twierdzę, że wśród wszystkich chętnych do objęcia fotela wójta nie ma godnego kandydata tj. pracowitego społecznika. W takim przypadku nie pozostaje nic innego jak głosować na najbardziej wykształconego i z największym osiągnięciami zawodowymi tzn. na człowieka, który ma doświadczenie zawodowe w zarządzaniu na wysokim stanowisku, co daje pewną nadzieję, że będzie dobrze rządził Gminą.

 18. ona pisze:

  Kandydtura P. Burek to dla Gminy znak ze nic się nie zmieni. Nadal co kampania słyszec będziemy o modernizacji centrum Herbow, o działaniach na rzecz mlodziezy i nadal nic w tym temacie nie ruszy. Oczywistym jest ze pracownicy UG będą za tym żeby była Burkowa bo boją się o posdy. Co do Jureczko..cóż ..znając metody działania zmarłego wójta..nie oszukujmy się. Nie miałby szans coś zrobić. Jakakolwiek inicjatywa z jego strony z góry skazana była na porażkę. Tu albo się było z wójtem albo przeciw i wtedy pod górkę

 19. Problem polega na tym ze młodzi ludzie nie chodzą na wybory . Mówią dużo ale nie chodzą głosować. Jak ma się zmienić colwiek kiedy mówią - 'mnie to nie interesuje. ' lub " co zmieni mój głos '. pisze:

  jakas@wp.pl

 20. Herbus pisze:

  Jasne dziś wszyscy mieli związane ręce, bo Wójt był autokratą. A od czego są choćby stowarzyszenia. Prawda jest taka, że Pan J jakby chciał to by założył choćby stowarzyszenie i dział na rzecz gminy. Możliwości i czasu miał wiele do pokazania się mieszkańcom.
  Co do urzędniczych posad. Twoja wypowiedź w sposób jasny określa co ci leży na wątrobie.

 21. Mieszkaniec pisze:

  Ludzie ordynacja wyborcza mowi ze MOZNA wpisywac sie na kilka list poparcia a glosowac jeszcze inaczej.

 22. Zbyszek pisze:

  Witam !!
  znam Panią Iwonę i bardzo ceniłem Sobie z nią współpracę jako członka Rady LGD Spichlerz Górnego Śląska i Prezesa tej Fundacji. Była osobą kompetentną i zaangażowaną zarówno w sprawy Gminne jak i Fundacji. To ona pisała wszystkie projekty na dofinansowanie Unijne Gminnych inwestycji i je wspierała. mogę powiedzieć, że zna się na rzeczy.
  No cóż może być trudno w poprawieniu relacji społecznych i ludzkich w Gminie tego nam bardzo brakuje, ale tak Sobie myślę, że nie wszystko zależy tylko i wyłącznie od Wójta, który ma na głowie o wiele poważniejsze sprawy gospodarcze Gminy i na tym musi się przede wszystkim skupić, aby te inwestycje i inicjatywy Wójta Romana nie upadły i miały Swoje źródła finansowania bo by było szkoda tego dorobku.
  Także ja pomimo tego, że nie mogę głosować w Herbach w pełni popieram kandydaturę Pani Iwony Burek na Wójt Gminy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *