zachmurzenie duże
17°
15°
czwartek
Reklama
W Herbach zauważyła Policjantów i zaczęła uciekać…
04 listopada 2019 r. | 11:46
0

W ostatnim czasie lublinieccy policjanci zatrzymali 6 kierowców na tzw "podwójnym gazie”. Pokazuje to jak ważne są policyjne kontrole i systematycznie organizowane akcje, mające na celu eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących. Wszystkie zatrzymane osoby za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

W ciągu ostatnich 4 dni na drogach powiatu lublinieckiego i kłobuckiego policjanci zatrzymali 6 nieodpowiedzialnych kierujących, którzy lekceważąc obowiązujące przepisy dopuścili się prowadzenia pojazdu po alkoholu.

W ubiegłą sobotę w Rusinowicach na ulicy Dworcowej policjanci zatrzymali 49-letnią mieszkankę powiatu lublinieckiego, która kierowała samochodem marki Peugeot znajdując w stanie nietrzeźwości. W trakcie kontroli urządzenie do badania zawartości alkoholu wykazało u niej ponad 1,2 promila. Podobnym lekceważeniem przepisów wykazali się dwaj mężczyźni zatrzymani przez mundurowych następnego dnia. Na terenie Lublińca, 30-letni mieszkaniec gminy Ciasna prowadził swój pojazd mając w organizmie prawie 1 promil alkoholu, natomiast u 67-letniego kierowcy zatrzymanego w Piasku samochodu marki Renault policyjny alkomat wykazał 0,7 promila.

W ubiegły poniedziałek lublinieccy stróże prawa wyeliminowali z ruchu kolejnych 3 nierzeźwych użytkowników dróg. O godzinie 1 w nocy, w czasie policyjnej kontroli drogowej przeprowadzonej na terenie miejscowości Lubecko ujawniono 47-latka, który kierował samochodem osobowym znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Tego samego dnia w Herbach zatrzymana została mieszkanka powiatu kłobuckiego, która we wczesnych godzinach rannych, jadąc ulicą Sportową, widząc policjantów prowadzących na drodze przesiewowe badania trzeźwości zawróciła swój pojazd marki Kia i próbowała odjechać w kierunku miejscowości Puszczew. Widząc to policjanci natychmiast podjęli pościg włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Jednak kierująca nie zatrzymała się do kontroli i kontynuowała jazdę. Pojazd zatrzymano dopiero w miejscowości Węglowice, gdzie poddano kobietę badaniu na zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu z wynikiem 0,6 promila. Teraz 40-latka odpowie nie tylko za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości ale również za niezatrzymanie się od kontroli drogowej. Wieczorem policjanci zatrzymali jeszcze 56-letnia kobietę, która poruszała się rowerem po ulicy Klonowej w Lublińcu mając w organizmie prawie 1,20 promila.

Przypominamy, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywna, natomiast kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd również ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5 000 zł. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *