bezchmurnie
18°
12°
wtorek
Reklama
UG Herby
Święto Niepodległości w Gminie Herby
14 listopada 2018 r. | 10:58
0

100 rocznica odzyskania niepodległości w całym kraju i również w Gminie Herby była obchodzona uroczyście. Uroczystości rozpoczęły się w Zespole Szkolno Przedszkolnym w Olszynie już w dniu 10 listopada 2018 r o godzinie 16:00. Uczniowie wraz z rodzicami pod nadzorem nauczycieli przygotowali spektakl słowno – muzyczny pokazujący drogę do odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę. Główne uroczystości odbyły się w dniu 11 listopada 2018 r odprawieniem o godzinie 9:30 Mszy świętej w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Herbach. W Mszy świętej udział wzięły poczty sztandarowe wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawiciele Służby Więziennej, członkowie Kół Emerytów w Herbach i w Lisowie, uczniowie szkół z terenu gminy, Radni Gminy Herby a przede wszystkim licznie mieszkańcy gminy. Po mszy delegacje i wszyscy zgromadzeni na czele z wójt gminy p. Iwoną Burek i przewodniczącym Rady Gminy p. Józefem Kozielskim złożyli wieńce pod pomnikiem w Herbach. Druga część uroczystości niedzielnych odbyła się w Kościele Parafialnym w Lisowie, gdzie uczniowie ze wszystkich placówek oświatowych biorący udział w konkursach organizowanych przez Zespół Szkolno Przedszkolny w Lisowie zaprezentowali wiersze własnej twórczości i pieśni patriotyczne. W pięknej scenerii kościoła wystawiono również prace uczniów: kartki do powstańców, plakaty z okazji 100 lecia odzyskania Niepodległości, książki itp.

Natomiast 12 listopada 2018 r w sali Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Herbach na podsumowanie uroczystości odbył się Koncert „Niepodległy Śląsk” współorganizowany ze Stowarzyszeniem „Lubliniecki.pl” W trakcie koncertu wysłuchano pieśni patriotyczne w wykonaniu solistów Małgorzaty Strąg, Wojciecha Poprawy oraz śpiewaków młodego pokolenia Martina Filipiaka i Krystiana Stańczykiewicza przy akompaniamencie Janusza Frączka. Na scenie zaprezentowały się również chóry – Lutnia oraz Canzona pod batutą Stefani Biela. Na zakończenie głos zabrał obecny na koncercie Poseł na Sejm RP p. Andrzej Gawron, a za udział w tym pięknym wydarzeniu artystycznym wszystkim artystom, zaproszonym gościom i przybyłym mieszkańcom serdeczne podziękowania złożyła Wójt Gminy – p. Iwona Burek.

W tym miejscu jeszcze raz składamy podziękowania dyrektorom ZSZP w Olszynie, Lisowie i Herbach, księdzu proboszczowi parafii w Herbach Markowi Niewiadomskiemu za odprawienie uroczystej mszy w intencji Ojczyzny, księdzu proboszczowi Parafii w Lisowie Kazimierzowi Bartosikowi za umożliwienie przeprowadzenia koncertu w kościele, wszystkim nauczycielom którzy zaangażowali się w przygotowanie uczestników przedstawień. Cieszę się i serdecznie dziękuję za tak liczny udział w imprezach rocznicowych 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. /UG Herby/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *