zachmurzenie duże
czwartek
Reklama
Stracił prawo jazdy na DK46 w Lisowie
27 stycznia 2023 r. | 12:27
0

Lublinieccy policjanci zatrzymali uprawnienia dwóm kierującym, którzy nie stosowali się do obowiązujących ograniczeń prędkości. Na trzy miesiące stracili je amatorzy zbyt szybkiej jazdy, którzy nie zważając na bezpieczeństwo swoje oraz innych, pędzili w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość i brawura za kierownicą są jednymi z głównych przyczyn poważnych wypadków drogowych.

W dniu 23 stycznia, kilka minut po godz. 11:00 w Lisowie na DK46, funkcjonariusze z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Opla. Jak wykazał policyjny miernik prędkości, kierujący samochodem 38-letni mieszkaniec Psar pędził z prędkością 105 km/h w obszarze zabudowanym. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz ukarali go mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 13 punktami karnymi.

W ubiegłym tygodniu, 16 stycznia na DW 906 w Strzebiniu, w podobnych okolicznościach uprawnienia do kierowania stracił 26-letni mieszkaniec Woźnik, który kierując pojazdem marki Volkswagen, jechał z prędkością 101 km/h w miejscu, gdzie przepisy dopuszczają maksymalną prędkość 50 km/h. Mężczyzna również otrzymał mandat w wysokości 1500 zł, a na jego konto dopisane zostały punkty karne. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *