zachmurzenie duże
21°
17°
czwartek
Reklama
Siedem komitetów wyborczych w wyborach na Wójta Herbów!
16 marca 2017 r. | 15:33
58

Siedem komitetów wyborczych zarejestrowało się w wyborach na Wójta Herbów. Do znanych już wcześniej KWW Iwony Burek, KWW Porozumienie, KWW Rafała Jureczko - Przedsiębiorczość Młodych i KWW Zintegrowana Gmina, dołączyły KWW Wspólna Gmina Herby, KWW Nasza Gmina i KWW Gmina dla wszystkich.

Wybory Wójta odbędą się w niedzielę 23 kwietnia. Kandydatów na to stanowisko poznamy najpóźniej na koniec miesiąca.

PAWEŁ GĄSIORSKI58 odpowiedzi na “Siedem komitetów wyborczych w wyborach na Wójta Herbów!”

 1. Jacek Skubała pisze:

  Brożyc, Burek i Jureczko. Kto jeszcze?

 2. Stolarz pisze:

  To dawkowanie informacji staje się już śmieszne. Tajemnicą jest kto startuje ?. No chyba, że kandydujący mają jakiś problem ze sobą.

 3. Buhg pisze:

  Nikt nie musi nikogo o tym informowac. Przecież to nie jest oficjalna strona gminy. Ty jeszcze się nie zorientowales ,? No nie żartuj Stolarz. :-)))))

  • Stolarz pisze:

   Obawiam się że mnie nie zrozumiałeś. Chodziło mi o dawkowanie informacji na tej właśnie stronie. Te wpisy po prostu są mega nie profesjonalne. Wpierw Pan Gąsiorski pisze o 3 KWW po czy informuje, że jeden KWW zrezygnował. Nim kur zapiał znowu poinformował o siedmiu KWW w tym zaliczył do tego ten KWW, który rzekomo zrezygnował. Wisienką na torcie jest fakt, że te informacje nic nikomu nie dały i nic nie wniosły. Dramat “dziennikarski”.

   • Jacek Skubała pisze:

    Stolarz przecież napisał o zarejestrowanych komitetach, a kandydatów możemy poznać na koniec miesiąca. Ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem?

 4. Mieszkaniec pisze:

  Wiadomo ze:
  Burek IWONA zca woijta Banducha
  Janusz BARTOCHA radny kilku kanencji z lisowa.dzialacz mlodziezy wiejskij
  Pilarz szef stacji gazu. Szafarz z kosciola
  Jureczko-wycofal sie……..
  Sportowiec z Herb?
  Z lisowa inspektor pip Brozyc mysle ze wybory rozegraja sie miedzy Panem Januszem a Pania Iwona tylko zeby ktos szedl glosowac…

 5. XXL pisze:

  Właśnie się dowiedziałem że kandydatem na wójta jest też Krzysztof Olszewski z Herb.

 6. Sia pisze:

  Olszewski jest godny zaufania, bystry, energiczny, każdemu pomaga w potrzebie, młoda i świeża krew jest potrzebna a nie rutyniarze

  • XXL pisze:

   Tylko tyle? Połowa moich znajomych ma takie zalety, a na wójta nie startują. Napisz coś więcej. Np. Jakie ma doświadczenie, jakie pomysły na gminę, dlaczego on jest najbardziej właściwym kandydatem na wójta itp, itd.

 7. Stolarz pisze:

  HEHEHE – bez komentarza. Ale się uśmiałem.

 8. Herbus pisze:

  Herby słabo…… nie spodziewałem się cudów ale naprawdę nie ma na kogo zagłosowac. .Mieszkając tutaj nie oddam głosu na kogoś z Lisowa. To byłoby niedorzeczne. Z trzech Panów i zarazem mieszkańców mojej wsi mam swój typ choć spodziewałem się chyba czegoś więcej….

 9. ert pisze:

  Jak widzę sama śmietanka. Już same nazwy komitetów rodzą uśmiech na twarzy.
  A co do kandydatów, no cóż jaka gmina tacy i kandydaci.

 10. Herbus pisze:

  I tak to właśnie wygląda u nas…. Wszyscy mają dużo do powiedzenia a jak już przyjdzie co do czego to głowy w piasek…. dramat . całe Herby…. jeszcze do dziś miałem nadzieje ze coś się zmieni…. a teraz okazuje się ze musimy głosowac na kogos z Lisowa… LUDZIE !!!

 11. Jarosław Polskę zbaw pisze:

  A czy zadaliście sobie pytanie dlaczego tak jest ?. Proste – nikt przy zdrowych zmysłach i mający trochę oleju w głowie nie będzie kandydował:
  1. mając dobrą pracę (bo dobrą pracę mają na ogół rozsądni ludzie).
  2. na 1,5 roku (bo nie zdąży nawet ruszyć z tematami a już będą go rozliczać pod przyszłe wybory).
  Czyli podsumowując – oprócz Pani Burek, która jest naturalnym kandydatem, pozostali startują w jednym celu, aby zasilić swoje konta.
  Z drugiej strony się nie dziwię, też bym szukał roboty pracując prawie pół wieku w jednej skostniałej instytucji jaką jest pip. Też bym nie chciał być jedynie piłkarzem gminnego klubu, czy też dożywotnim radnym, który co roku wydeptuje głosy po okolicznych domostwach. O pozostałych nie pisze bo i nie ma co pisać. Jacy to kandydaci wszyscy wiemy.
  Herbus, a na kogo z tego Lisowa chcesz zagłosować ? Co się takiego dowiedziałeś o kandydatach z metropolii, która oprócz 6 bloków szczyci się dużym gulikiem ?

 12. Garbaty pisze:

  Ciekawe czemu pozostałe komitety unikają ujawnienia nazwisk kandydatów 🙂

  A odnośnie nazwy KWW Nasza Gmina:
  – w wyborach 2006 pod nazwą KWW NASZA GMINA Herby kandydował na radnego Mirosław Wrzesień z Hadry
  – w wyborach 2010 pod nazwą KWW NASZA GMINA – Porozumienie Rozwój kandydowali na radnych:
  — w Herbach: Piotr Mikuła i Zdzisław Rytter
  — w Olszynie: Banduch Jan (nie mylić z Romanem)
  — w Kalinie: Rajmund Gołąbek

  Komuś coś to mówi/kojarzy się?

  Pozostałych nie rozszyfrowałem

 13. Koślawy pisze:

  Same gwiazdy wymieniłeś. Teraz są jeszcze lepsze.

 14. Mieszkaniec pisze:

  Kww Nasza Gmina to Janusz Bartocha z Lisowa mocny kandydat radny 2 kadencji dzialacz mlodziezy wiejskiej i szef firmy budowlanej.wybory rozegraja sie pomiedzy BARTOCHA a Burek.

  • udeth pisze:

   Człowieku uderz się w głowę, może ci to pomoże. Jakiś Bartocha mocny kandydat hehe. A w czym on jest taki mocny ? W tym, że najmuje za półdarmo ludzi, jak wielu tzw. przedsiębiorców ?, a może w tym, że już 2 kadencje chodzi po kolędzie i skomla aby podpisać się pod jego nazwiskiem na radnego ?, a może jego moc polega na tym, że “działa” z garstką dzieci i nikt nie widzi tego efektów.

 15. Mieszkaniec pisze:

  WYBORCO! Jesli chodzi o wpisy na listach poparcia to mozna wpisac sie na kilka list jednoczesnie ….a glosowac to decyzja tajna…

 16. kim pisze:

  Ponoć z Herbów jest kilku kandydatów:
  Olszewski
  Pilarz
  Rubik
  i ten no, Darek …….

 17. Gggg pisze:

  Ciekaw jestem kogo z mieszkańców gminy którzy NIE KANDYDUJA widzieli byście w roli wójta ? Jest taki lider ? Który ma kwalifikacje wiedzę zapał ? I nie pcha się oczywiście do koryta 🙂

 18. Barnaba pisze:

  Takich kandydatów nie ma wśród budżetowców czy też byłych aparatczyków (dawni wójtowie, radni itd) tylko są wgłąb dobrze zarządzanych firm. Gmina to firma, która musi zarabiać, dobrze inwestować i dbać o swoich klientów (mieszkańców), więc szef tej firmy powinien być sprawnym menadżerem. Ja bym osobiście postawił na człowieka, który ma wyniki w zarządzaniu majątkiem dobrze prosperującej prywatnej spółki. Takie osoby z wynikami zawodowymi nierzadko potrafią zdziałać naprawdę wiele. Kłopot w tym, że taki człowiek niechętnie idzie w kierunku samorządu, jedyne co go może popchnąć w tym kierunku to impuls od społeczeństwa.
  Ponieważ obecni kandydaci nie mają nic wspólnego z zarządzaniem przez duże Z, w dzień wyborów pozostanę w domu.

 19. Garbaty pisze:

  Jedyną prawdziwą “gwiazdą” – przynajmniej na na tym forum – jest niejaki “Stolarz” vel “Koślawy” vel “Jarosław Polskę zbaw” vel “ert” vel “kim” vel “udeth” (wymieniając tylko te ksywki z bieżącego wątku!), człowiek w stanie głębokiej schizofrenii, uprawiający bardzo “dyskretną” agitację na rzecz “jedynej słusznej i oczywistej” p.Burek, która jest “jedynym naturalnym kandydatem”. Głos jego donośny po całym portalu się unosi już od pierwszych dni jego istnienia!

  Pojawił się na chwilę przeciek, że kandyduje p.Jureczko – jazda na niego, 5 pseudonimów i wymyślanie wielopiętrowych bzdur (jako jedyną alternatywę dając p.Iwonę)
  Pojawiło się nazwisko Brożyc – to znowu udając 3 różne osoby nawalasz w człowieka i wmawiasz mu jakieś absurdalne intencje (i przypomniałeś, że oczywiście p.Iwona na pewno takich nie ma).
  Ktoś wspomniał o Pilarzu – ostentacyjnie tarzasz się ze śmiechu i brechtasz z “szafarza” (no i znowu p.Iwona…)
  Zasugerowali Krzyśka Olszewskiego – też wyraziłeś swoje mądrości (przy okazji przypomnając pod kolejnym pseudonimem, że tylko p.Burek jest jedynym ratunkiem)
  Raz nawet sam zaproponowałeś listę 8 fikcyjnych kandydatów tylko po to, żeby wykazać, że z takiego kiepskiego zestawu Twoje kury wybrałyby p.Iwonę (“Antoni nas obroni”).
  Ciągle tylko i na okrągło:
  … “ten za młody” (nie to co p.Iwona)
  … “ten za stary” (nie to co p.Iwona)
  … “ten się pcha do koryta” (oczywiście – w przeciwieństwie do p.Iwony)
  ……..

 20. Garbaty pisze:

  Przy takim podejściu spokojnie możesz konkurować z tą panią z Lisowa od “kandydata z doświadczeniem w OSP i z młodzieżą” (z litości nie wymienię nazwiska) – od 2 dni jest równie zgrabna i dyskretna w agitacji co Ty 🙂 Chociaż ona przynajmniej podpisów nie próbuje zmieniać, za to wiersze pisze 🙂

  Weźcie może po prostu cegłę albo bejsbola i nawalajcie ludzi po głowach gdzieś na chodniku przed sklepem – “Pan zagłosuje na X czy Y bo jak nie to wp…”, będziecie równie “dyskretni” (a może przynajmniej bardziej skuteczni).
  3.14-erdolca można dostać czytając te Twoje wypociny… Co Ty chłopie myślisz, że jak pożonglujesz imionami/ksywkami i raz na jakiś czas zmienisz IP komputera z którego piszesz, to nikt już nie dojdzie kto i skąd faktycznie pisał te bzdury? Jesteś PEWIEN? Ale tak PEWIEN-PEWIEN?

  Ja mam nadzieję, że Ty to wszystko po prostu społecznie, z zakochania albo z rodzinnej solidarności robisz, wtedy taką nieudolność jeszcze można jakoś wybaczyć, ale jeśli p.Iwona zatrudniła cię co takiego “pi-aru” to albo Ci za mało płaci (i się zupełnie nie starasz), albo kompletnie się nie znasz na tym co wyczyniasz, oszukujesz ją (biorąc za to kasę) i w efekcie SZKODZISZ swojej kandydatce.
  Myślisz sobie, że taki tradycyjny, wierzący w katolickie wartości elektorat jak np. starsi mieszkańcy Olszyny czy Herbów z radością czytają Twoje prymitywne żarty ze stanu zdrowia Herbowskiego Księdza Proboszcza (pisałeś wtedy jako “Ecik”)? Teraz już wiedzą, że to “ten gość od Iwony” napisał. I mam nadzieję, że wszyscy im o tym przypomną nie raz…
  A może Twoim zdaniem cały Lisów i jego mieszkańcy pękają z dumy, gdy piszesz o nich z przekąsem “metropolia – 6 bloków i duży gulik” (wtedy jako “Jarosław Polskę zbaw”)? Z pewnością są Tobie i pośrednio p.Iwonie wdzięczni za takie podejście, teraz już wiedzą jak będą traktowani po Waszym ewentualnym zwycięstwie w wyborach.
  KONTYNUOWAC DALEJ?

  Ja rozumiem – “jakie wybory, taki Francis Underwood”, ale takiej żenady po mieszkańcu mojej gminy się nie spodziewałem.

  • Sia pisze:

   brawo Garbaty! Jestem teraz chory więc nie mam siły by się angażować ale starcza mi jej na tyle aby poprzeć twoją wypowiedź w całej rozciągłości

  • Stolarz pisze:

   Drogi Garbaty vel ……, nie będę wymieniał bo nie zamierzam zniżać się do twojego poziomu. Przejdę od razu do rzeczy – Są trzy typy ludzi, którzy bez uzasadnienia straszą innych tak jak ty to robisz : idioci, ludzie którzy pozyskują pewne informacje niezgodnie z prawem (wydedukuj kogo ma na myśli) i przedstawiciele PiS, którzy mają w naturze straszenie.
   Znajdź choć jedną moją wypowiedź, w której personalnie kogoś obraziłem (wskaż) i nie sugeruj idiotyzmów o księdzu bo nikt nie wspomniał o jego zdrowiu, ba nie wskazał o którego chodzi choć w gminie jest kilku. Skoro nie potrafisz czytać ze zrozumieniem to przynajmniej nie wmawiaj innym swojego pkt widzenia.
   Reasumując powiem tyle – Ty i cała ta elita “młodości” włącznie z kolegą z bloków (którego nie oceniałem i ogólnie nic do niego nie mam) zachowujecie się jak banda z dnia świra – jest tylko jedna racja i tylko my ją mamy, moja jest racja i to święta racja, bo nawet jak jest twoja racja to moja jest mojsza niż twojsza i w ogóle moja racja jest najmojsza – żenada.

   P.S.
   Nie kaplaj jadaczką o moich różnych nickach skoro regulamin tego nie zabrania i skoro sam tej reguły nie utrzymujesz – ogarnij się bo żałością trąci. A co do agitacji Pani Burek – mam w nosie czy ta Pani wygra bo nawet je nie znam. Nie pozwolę jednak ujadaczom pisać o byłym wójcie jaki to był nieudolny i zły. Tyle i aż tyle.
   Na slyšenou

 21. Stolarz pisze:

  Chyba coś zażyłeś pisząc te brednie. No ale cóż, pisać każdy może. W każdym razie wrażenia na mnie wielkiego nie zrobiłeś, bo sporo przekombinowałeś w tym swoim dochodzeniu. Pamiętaj też o nadużyciach, których się dopuszczasz – wiesz o czym pisze zważywszy na fakt czym się zajmujesz !. I nie myl też obrażania kogoś z wyrażaniem opinii na kogoś lub jakiś temat (tym bardziej kandydatów, którzy startując niejako stali sie osobami publicznymi).
  P.S
  Ja nikogo nie agituje, jedynie wskazuje absurdy. Rozumiem, że cie to boli bo to tylko ja rzekomo agituje, ty rzecz jasna tego nie robiłeś/aś i nie robisz, tak samo jak trwasz przy jednym nicku (też potrafię co nieco sprawdzić).
  Nie zmienisz nic swoimi dochodzeniami i przebieraniem nogami – takie portale są po to aby wyrażać swoją opinię więc zamiast poświęcać czas na śledzeniu IP zacznij argumentować – no chyba że argumentów ci brak.

  • Garbaty pisze:

   Widzę, że niewiele zrozumiałeś 🙂
   Ale to dobrze, bo jest szansa, że przez najbliższy miesiąc jeszcze więcej głupot nawypisujesz, które pokażą słabość “Waszej” kandydatury (gdy ktoś je w odpowiednim momencie ujawni).
   Poza tym mój komentarz adresowany nie był do Ciebie, tu na wiele nie liczyłem.
   …adresowany był do wszystkich innych kandydatów, żeby uświadomić im jaki “ludzie od Iwony” mają pomysł na brutalną i pozbawioną jakichkolwiek argumentów merytorycznych kampanię wyborczą.
   …adresowany był do czytających ten portal mieszkańców Gminy, aby spojrzeli ta wszystko z nieco szerszej perspektywy

   Do usłyszenia 🙂

 22. Herby2017 pisze:

  A gdzie się można coś o tych kandydatach- co tak zmłodzieżą się zajmują-dowiedzieć, bo nawet ich na fejsie nie mogę znaleść?

 23. Sia pisze:

  Wszyscy krytykanci są mocni w gębie, oceniają, szkalują, krytykują a sami sobą nic nie reprezentują. Skoro uważacie, że w naszej gminie nie ma nikogo kompetentnego, że kandydujący chcą tylko wejść na stołek to dlaczego sami nie staniecie w szranki z kandydatami, przecież wszyscy mają takie same prawa. Co…. wykształcenia wam brakuje, inteligencji, pomysłów czy po prostu jesteście zbyt leniwi. Dajcie ludziom się wykazać, po kadencji będziecie oceniać . Dobrze, że jest ktoś chętny aby próbować uporządkować ten bałagan. Powinien to być człowiek nowy, ze świeżym spojrzeniem, młody, wiedzący czego chce i wtedy będzie dążył do realizacji swoich pragnień a nie taki, który już się dochrapał i rozgrzał do czerwoności ten przysłowiowy stołek.

 24. Sia pisze:

  O programie wyborczym nie będę mówić bo każdy może się z nim zapoznać. Powiem o człowieku…. Olszewski się tu wychował, od najmłodszych lat wie co go „boli”, z czym mu źle a tym samym co należałoby zmienić . Ma małe dziecko, dla którego chce dobrej przyszłości i będzie o to walczył a korzyści będą również dla innych dzieci. A jaki cel ma ktoś, kto po prostu tylko pieści stanowisko by przetrwać jak najdłużej i zdobyć jak najwięcej? Olszewski z powodzeniem od wielu lat prowadzi swoją firmę więc jest odpowiedzialny, ma wiele pasji i co bardzo ważne jest młody więc wie, że cokolwiek nie zrobi to robi dla siebie i swojego pokolenia. Tu nie program wyborczy jest najważniejszy bo życie go weryfikuje. Ważna jest determinacja, dążenie do celu i konsekwencja w działaniu. Stawiam na Olszewskiego. Jeśli ktokolwiek z czytelników jest o zdrowych zmysłach to zrobi to samo.
  Obstawiam, że pierwszym komentatorem będzie Stolarz albo wpadnie na inny Nick. 

  • Stolarz pisze:

   A co go boli ? mnie noga a co konkretnie Krzysztofowi dolega? Przykro się robi czytać takie agitacje. Krzysztofie, przedstaw program, bo na razie te wpisy nie odbiegają od tych dotyczących super kandydata od dachów z Lisowa.

 25. Sia pisze:

  Uprzedzam, że nie wdaję się w dyskusję, nie polemizuję, nie bawię się w potyczki słowne, Nie krytykuję innych kandydatów. Polecam Olszewskiego.

 26. U pisze:

  zdecydowanie Olszewski

 27. U pisze:

  Sia, masz rację, przecież tu nie chodzi o walkę tylko o rozum, wspólnotę i nasze dobro. Walczą tylko ci, którym zależy na władzy. My prosimy aby ktoś o nas zadbał.

 28. Stolarz pisze:

  Garbaty – tego typu wpisy, jeden pod drugim i przez tę samą osobę są twoim zdaniem ok ? To nie jest agitacja to jest mojsza racja 🙂

 29. Mieszkaniec pisze:

  Jedyni prawdziwi kandudaci to Burek. i Bartocha to oni pociagna wybory

 30. Gggg pisze:

  Jaką ocenę ? Nie rozumiem tego głosowania ! Ilość kliknięć decyduje o tym czy to dobry radny ? Co to jest ? ! Jak nie klikając to zły ? To są kryteria oceny ?

 31. bysio pisze:

  Bartocha hehe, nie ma to jak mieć o sobie dobre mniemanie.

 32. Mieszkaniec pisze:

  Uwaga !Przepisy wyborcze wskazuja ze mona podpisac sie na kilku listach poparcia.. Glosowanie w wyborach to kazdego prywatna sprawa bez znaczenia komu sie podpisalo. Tylko trzeba isc glosowac

 33. Babcia Aniela pisze:

  A co nie możesz uzbierać nawet tych 300 głosów, że tak agitujesz ?

 34. Wyborca 2 pisze:

  300głosów dla jednych to żaden problem w uzbieraniu .A dla innych to wielki wyczyn . Ludzie dobrze wiedzą że można podpisywać kilka list jednak po prostu nie popierają danego kandydata i nie zamierzają podpisywać listy Także jutro się roztrzygnie komu udało się przekonać do siebie ……

 35. Babcia Aniela pisze:

  Raczej każdy wydeptał te 300 głosów, choć to i tak nic nie da. Ludzie wpisujący się na kilka list i tak mają swojego kandydata. Wpisywanie się na kilka list trąci z jednej strony obłudą z drugiej zakłamaniem, ale jak ktoś lubi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *