pochmurnie
14°
13°
środa
Reklama
Rowerowe patrole policji w Herbach
07 czerwca 2023 r. | 11:18
0

Policyjne patrole rowerowe wyruszyły w miasto. Służba w ramach patroli rowerowych odbywa się w okresie wiosenno-letnim, w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych. To już kolejny rok, kiedy lublinieccy policjanci patrolują nasze miasto na jednośladach.

na zdjęciu widoczny jest patrol rowerowy składający się z dwóch policjantów w umundurowaniu , biała koszulka polo z napisem policja , oraz krótkie spodenki w czarnym kolorze
Służba w ramach patroli rowerowych będzie odbywała się w okresie wiosenno-letnim, w zależności od sprzyjających warunków atmosferycznych. Policjanci na rowerach pełnią służbę przede wszystkim w miejscach rekreacyjnych miasta Lublińca, takich jak parki, okolice zbiorników wodnych, lasów, no i oczywiście na trasach rowerowych. To nie jedyne miejsca, gdzie można spotkać policjantów pełniących służbę na rowerach. Patrole rowerowe napotkamy także w Herbach i Koszęcinie. Policjanci na rowerach swoją obecnością oddziałują nie tylko prewencyjnie, ale także podejmują interwencje wobec osób naruszających przepisy prawa. Mundurowi będą zwracać uwagę między innymi, na osoby spożywające alkohol w miejscach objętych zakazem oraz te, które będą zakłócać bezpieczeństwo i porządek publiczny.

Policjanci pełniący służbę rowerowej są nieco inaczej umundurowani niż ci, których możemy spotkać na co dzień na ulicach Lublińca. Policjant pełniący służbę na rowerze ma białą koszulkę z napisem „Policja”. Podobnie, jak w innych przypadkach, na ramionach mają pagony ze stopniami służbowymi. Kolejną różnicą w umundurowaniu policjantów mogą być krótkie spodenki. W celach bezpieczeństwa policjanci, zamiast czapki służbowej z daszkiem, wyposażeni są w kaski rowerowe. Policjanci na rowerach są tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak policjanci w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych

Mamy nadzieję, że służba pełniona w ten sposób pozwoli uniknąć kolejnych zagrożeń oraz wpłynie na wzrost bezpieczeństwa na lokalnych trasach rowerowych, w parkach i innych miejscach, z których korzystają mieszkańcy. /KPP w Lublińcu/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *