bezchmurnie
18°
12°
wtorek
Reklama
Iwona Burek
Prokuratura zajęła się sprawą zleceń bez przetargów!
25 czerwca 2018 r. | 10:34
6

Po moich licznych publikacjach dotyczących zlecenia przez gminę przez usług bez przetargów z tzw. wolnej ręki, jak również po publikacji Gazety Lublinieckiej, Prokuratura Rejonowa w Lublińcu wszczęła postępowanie w sprawie nadużycia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez osoby odpowiedzialne za nadzór nad sprawami majątkowymi gminy Herby.

Chodzi o zamówienia z wolnej ręki dla jednej z firm z Boronowa na łączną kwotę blisko 7 mln zł oraz firmy z Olszyny na kwotę co najmniej 2,6 mln zł.

Zamówienia były zlecane bez przetargów i w dużej liczbie przypadków bez zapytań ofertowych do innych przedmiotów. Co ciekawe, w sobotę gmina odmówiła mi udzielenia informacji publicznej w tej sprawie (poniżej odmowa, na którą złożyłem skargę do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Częstochowie).

PAWEŁ GĄSIORSKI6 odpowiedzi na “Prokuratura zajęła się sprawą zleceń bez przetargów!”

 1. dow pisze:

  kariera burek może teraz występowac

  2
  3
 2. Ja pisze:

  Zaczekajmy na zakończenie postępowania.

  13
 3. Janusz Malcher pisze:

  Wątpie czy prokuratura będzie obiektywna biorąc pod uwagę że jest sympatykiem jedynej partii.

  2
  9
 4. Mieszkaniec pisze:

  Dziennikarstwo poziom DNO. Gdzie był pan wcześniej jak gminą rządził Roman Banduch. Wszyscy wiedzą, że to on sprawował władzę jednoosobową nikt nie miał nic do gadania. Gdzie pan był jak inni próbowali z nim walczyć???

  15
  4
 5. Ja pisze:

  Minął miesiąc. Są jakieś wnioski?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *